Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco navýšilo kapitál o 6,1 mil. EUR prodejem 1,1 mil. akcií (9,1% podíl) s čtvrtinovým diskontem

Orco navýšilo kapitál o 6,1 mil. EUR prodejem 1,1 mil. akcií (9,1% podíl) s čtvrtinovým diskontem

9.4.2010 8:56

Doplněn komentář analytika:

Developerská společnost Orco Property Group navýšila kapitál o 6,1 milionu eur na 49,34 milionu eur privátním úpisem 1,09 milionu akcií dvěma investorům, oznámila zpráva společnosti po včerejším závěru obchodování akcií Orka na primárním trhu v Paříži.

Orco podle vlastních slov od zveřejnění výsledků za rok 2009 na konci března dokončovalo řadu úpisů akcií, sjednaných počátkem roku s několika investory, kteří vyjádřili zájem účastnit se kapitálového navýšení. V úterý 6. dubna představenstvo firmy schválilo prodej 750.000 akcií fondům spravovaných firmou AXA Investment Managers a 340.000 akcií fondům Neptune Invest. Obě firmy tyto akcie upsaly k včerejšímu datu, sdělila společnost Orco. Úpis akcií proběhl při ceně 5,61 EUR, což při přepočtu aktuálním kurzem odpovídá asi 141,4 . Proti včerejšímu závěru titulu v Praze na úrovni 188,2 korun prodej nových akcií proběhl s téměř 25% diskontem.

Po nové emisi se celkový počet akcií Orka podle zprávy společnosti zvýšil na 12,034 milionu kusů. Nově vydané akcie tak odpovídají 9,06% podílu akciového kapitálu společnosti. Vyzyvatelé současného vedení Orka - lucemburská společnost Millenius Investments spolu s dalšími menšími podílníky – přitom před navýšením kapitálu držela 10,09% podíl. O dalšímu osudu společnosti Orco Property Group se má rozhodovat na valné hromadě svolané na 26. dubna do lucemburského Capellen.

"Navýšení akciového kapitálu dosahuje spíše malého rozsahu v porovnání s finančními potřebami společnosti (tj. celkovou úrovní zadlužení přesahující 1,5 mld. EUR). Navýšení kapitálu bude mít pouze minimální ředicí efekt; celkový počet akcií stoupne o 9,9 % z 10,94 mil kusů na 12,03 mil. kusů," komentoval zprávu Lucian Albulescu, analytik KBC Securities. Navzdory svému malému objemu by však podle KBC kapitálové navýšení mohlo podpořit současný management v boji proti minoritním akcionářům Orka. "Akcionáři, kteří předtím současný management podporovali (Prosperita, Jardenne Corporation, Martin Burda) významně snížili svůj podíl ve společnosti, což naznačuje tuhý boj na valné hromadě," říká analytický komentář KBC Securities k rozložení sil před důležitým jednáním.

Orco oznámilo, že se ztráta společnosti v roce 2009 snížila na 250,6 milionu eur z předloňských 390,6 milionu eur. Tržby Orka se v loňském roce snížily na 251,5 milionu eur z 299,9 milionu eur v roce 2008.

(Zdroj: Orco Property Group, čtk)


Váš názor
  • Je možné ...
    9.4.2010 12:14

    ... aby společnost už po dva roky měla ztrátu větší než tržby? To přece nejde zachránit. Obvykle ztráta a zisk bývají jen zlomek příjmu. Investovat do společnosti má cenu s výhledem na přiměřený zisk, přičemž přípustná ztráta musí být malá a hlavně krátkodobá. Aby společnost dohnala ztrátu větší než 100% příjmu, pak by musela v následujících letech z každého přijatého eura tržby mít zisk víc jak 1 euro. Nejsem vzděláním ekonom, ale připadá mi to jako nesmysl.
    VeleOp
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y