Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa navzdory snížení řeckého ratingu rostla: Stoxx 600 +1,3 %

Evropa navzdory snížení řeckého ratingu rostla: Stoxx 600 +1,3 %

09.04.2010 17:51

Řecký optimismus ohledně vyhlídek země do budoucna zchladila odpoledne ratingová agentura Fitch, která zemi snížila rating na „BBB-„ a stále vidí jeho výhled jako negativní (dále čtěte zde). Evropské tituly se spíše řídily zprávou o rekordních exportech Německa, které v únoru vykázaly nejlepší číslo za osm měsíců (více zde). Zlepšující se ekonomická situace totiž rozvířila podnikové objednávky.

Evropa tak zdárně umazala včerejší propady a dnes zakončila naopak silně v plusu. Panevropský index DJ Stoxx 600 rostl o 1,2 %, při 1,8% růstu francouzského CAC 40, 1,3% německého DAX a 1,2% anglického FTSE.

Nejsilněji nakonec mezi sektory zakončil stavební, který posílil přes 2,3 %. Velice silné zakončily také banky, jejichž index poskočil o 2,2 % pod taktovkou řeckých bank a Banco Santander (9,06 EUR, -0,52%). Řecké obchodování ale skončilo těsně po oznámení snížení ratingu tamního dluhu a tak se dá očekávat, že banky budou obchodovat tuto zprávu až v pondělí.

Trochu v pozadí nakonec skončil sektor komoditních producentů, kteří nakonec zaznamenaly růst 1,6 % hlavně díky britské Xstrata (1297,5 GBp, 2,73%) a Petropavlovsk.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data