Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Překvapivá makrodata přinesla Evropě již šestý týden zisků

    Překvapivá makrodata přinesla Evropě již šestý týden zisků

    12.04.2010 13:43

    Nejdelší týdenní růstovou seanci za celý rok zažívají evropské akcie již od začátku března. Minulý, zkrácený obchodní týden díky Velikonočním svátkům byl pozitivní hlavně díky dobrým makrodatům a to jak z našeho kontinentu, tak z toho amerického.

    Březnové prodeje v řetězcích v USA vzrostly o 9 %, což je největší nárůst od března roku 1999! V Německu se zase dařilo exportům, které v únoru vzrostly nejvíce za posledních osm měsíců. Podobné zprávy přinesly evropským indexům nemalé zisky, které byly rozšířeny hlavně v průběhu páteční seance. Německý index DAX poskočil o dalších 0,2 % francouzský CAC o 0,4 % a anglický FTSE o 0,5 %.

    Velmi dobrý týden zaznamenaly komoditní tituly. V čele sektoru stál Boliden, druhý největší producent zinku v Evropě, který vzrostl o 4,1 %. Obchodníkům s mědí pomáhá již třetím týdnem rostoucí cena této komodity na londýnské trhu. Za růstem stojí především spekulace o stabilizaci ekonomiky a možném zvýšení poptávky. Největší nárůst mezi sektory zaznamenali olejáři, když jejich index v rámci Stoxx 600 posílil o 4,7 %. Cena ropy se aktuálně obchoduje nad 85 USD/barel.

    Maloobchodníky potěšily výsledky švédské společnosti Hennes & Mauritz, která se zabývá prodejem oblečení. Firma totiž vykázala ve čtvrtém kvartálu růst čistého zisku o více než 40 % a její akcie tak posílily o 3,4 %.

    3% ztrátu mají za sebou akcie Porsche, na kterých se obchodovala spekulace o omezené možnosti spojení s německým Volkswagen, kterému by podle zdroje z Sanford C. Bernstein mohly zabránit daňové a právní důvody.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa