Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Horší start s Alcoa... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Horší start s Alcoa... denní přehled Trhy, data, výsledky

    13.04.2010 18:01
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    Běžný účet v únoru vykázal přebytek 10,25 miliardy korun, což je zhruba podle očekávání. Na začátku roku zatím žádné velké překvapení nepřišlo a celoroční bilance běžného účtu by se mohla dostat mírně do plusu.

    USA:
    Deficit americké obchodní bilance se v únoru rozšířil na 39,70 mld. USD z lednových 36,95 mld. USD. Výsledek je mírně horší, než se čekalo. Na druhou stranu se ale zlepšila nerovnováha ve vzájemném obchodě s Čínou - zde byl schodek nejmenší téměř za rok.

    Největší americký producent hliníku Alcoa (14,27 USD, -2,06%) hospodařil v 1Q10 s čistým ziskem 10 centů na akcii bez započítání jednorázových položek, což bylo v souladu s odhady. Tržby na úrovni 4,9 mld. USD naproti tomu zklamaly, když společnost nadále čelí slabé koncové poptávce. Akcie reagují poklesem o více než 2 %.

    Ostatní:
    Čínská petrochemická společnost Sinopec zaplatí za 9% podíl ConocoPhillips (55,9 USD, -0,11%) v kanadské Syncrude Canada 4,65 mld. USD.

    Korejská ocelárna Posco dosáhla v 1Q10 díky růstu poptávky čistého zisku 1,3 mld. USD, což je více než čtyřnásobek zisku vyprodukovaného za stejné období loni. Zároveň zvýšila odhad celoročních tržeb o 8 %.

    Industrial & Commercial Bank of China uvedla, že čtyři největší veřejně obchodované čínské banky budou potřebovat dodatečných 70 mld. USD kapitálu, aby vyhověly regulatorním požadavkům. Akcie bank reagovaly na zprávu poklesem.

    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů
    13:50Trh čeká tři zvýšení sazeb. Podle Kubíčka je takový scénář přehnaný
    12:46Tesla sice prodala více aut, ale poprvé za dva roky spálila víc peněz, než sama vydělala  
    11:58Na akcie doléhá příliš drahá AI, rostoucí výnosy dluhopisů i výsledky  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)