Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF navýšila podíl v italské pojišťovně Generali na více než 2 procenta

PPF navýšila podíl v italské pojišťovně Generali na více než 2 procenta

14.04.2010 8:56
Autor: ČTK

Amsterdam/Praha (ČTK) - Finanční skupina PPF Group získala podíl na kapitálu největší italské pojišťovny Assicurazioni Generali ve výši 2,02 procenta. Akcie nakupovala přímo i nepřímo prostřednictvím své stoprocentní dceřiné společnosti Anthiarose. ČTK o tom informoval mluvčí PPF Alexej Bechtin.

Nizozemská PPF Group N.V., kterou spoluvlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, koupila 31,449 milionu akcií pojišťovny Generali. "Akcie Generali pokládá PPF za investici, která svým nízkým rizikovým profilem vhodně doplňuje investiční strategii skupiny," uvedl Bechtin bez bližších podrobností.

Server iHNed.cz počátkem dubna uvedl, že Kellner získal v Generali zhruba 0,3procentní podíl, když nakoupil akcie v objemu 83,5 milionu eur (asi 2,12 miliardy korun). Za nákup více než dvouprocentního podílu PPF utratila postupně přes 550 milionů eur (zhruba 13,8 miliardy Kč).

Generali je třetí největší pojišťovnou v Evropě, loni zvýšila čistý zisk o 52 procent na 1,309 miliardy eur (asi 33,2 miliardy Kč). Spolu s tuzemskou finanční skupinou PPF založila podnik Generali PPF Holding, který vlastní Českou pojišťovnu a je aktivní v celkem 14 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding, je společný podnik Assicurazioni Generali (51 procent) a PPF Group (49 procent).

Skupina PPF podniká kromě pojišťovnictví ve spotřebitelských financích, v bankovnictví a poskytuje služby správy majetku. Vlastní téměř 93 procent v PPF Bance či téměř 30 procent v ruské Nomos Bank. Patří jí také zhruba osmiprocentní podíl v západosibiřské Chanty-Mansijské bance. Z oblasti správy majetku spoluvlastní PPF ECM Holding.

Kellner je podle amerického časopisu Forbes 89. nejbohatším člověkem planety. Forbes mu přisuzuje majetek 7,6 miliardy dolarů (asi 142,3 miliardy Kč), tedy o 1,6 miliardy dolarů vyšší než loni. Kellnerův majetek tvoří právě především aktiva jím ovládané finanční a investiční skupiny PPF.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus
17:45ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Návrh dividendy společnosti ČEZ: 42 Kč na akcii
17:05ČEZ navrhuje dividendu 42 korun na akcii. Rozhodne valná hromada 1. června
16:46Cyklus AI známky churavění nejeví, výsledky ASM překonaly očekávání na všech frontách  
15:53Německá vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky na 0,5 procenta
15:38GE Vernova hlásí silné výsledky a zvyšuje výhled. Akcie míří na nová maxima
14:43Boeing snižuje odliv hotovnosti, přispěly k tomu nejvyšší dodávky letadel od 2019
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů
9:06Rozbřesk: Americký spotřebitel zatím ignoruje válku a dál utrácí
8:38Příměří mezi USA a Íránem pokračuje, Mythos se dostal do neoprávněných rukou, evropské futures v záporu  
6:06Čína se na poli nových technologií pohybuje rychlostí světla. Kvůli konfliktu panují obavy, ale ne krize
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.