Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    General Electric po 1Q10: Od letoška čekáme růst čistého zisku, od roku 2011 i dividendy

    General Electric po 1Q10: Od letoška čekáme růst čistého zisku, od roku 2011 i dividendy

    16.04.2010 12:44
    Autor: Josef Němeček, Patria Finance

    Aktualizováno: Čistý zisk z pokračujících operací největšího světového výrobce leteckých motorů, turbín pro elektrárny či lokomotiv, koncernu General Electric, v prvním čtvrtletí roku 2010 meziročně poklesl na 2,34 mld. USD z 2,85 mld. USD před rokem, avšak dosáhl 21 centů na akcii, čímž překonal tržní konsensus 16 centů na akcii. Celkové tržby skupiny však zaostaly za očekávání tržeb na úrovni 36,98 miliard dolarů výsledkem 36,61 mld. USD. Meziroční pokles tržeb dosahuje 4,9 procenta.

    "Vidíme známky ekonomického oživení včetně obsazenosti a přepraveného počtu cestujících v letecké přepravě, registrujeme pokles selhání u inkasovaných příjmů a růst na lokálních reklamních trzích," uvedl šéf společnoti Jeff Immelt. "Potěšil nás výkon GE Capital, která vygenerovala kvartální zisk 0,6 mld. USD. Všechny tyto faktory ukazují na solidní stabilizaci," řekl Immelt s tím, že ztráty v GE Capital zřejmě již dosáhly svého vrcholu.

    Čistý zisk v divizi NBC Universal dosáhl 199 mil. USD, v divizi technology infrastucture 1,40 mld. USD a v divizi energy 1,48 mld. USD.

    Šéf společnosti Immelt uvedl, že GE se navrátila na dráhu dosahování solidního růstu zisků a potvrdil pro rok 2010 očekávání růstu na úrovni čistého zisku. Pro roky 2011 a 2012 očekává další růst zisku a od roku 2011 také dividendy. "Náš výhled pro rok 2010 zůstává nejen splnitelný, ale vidíme prostor k jeho překonání. Celoroční výsledek by měl být mírně lepší proti roku 2009. Pokračující restrukturalizace by měla dále zvýšit naši ziskovost a dostupné cash-flow. Očekáváme další růst dividend od roku 2011 dále," uvedl CEO Jeff Immelt.

    Akcie v premarketu amerického obchodování na výsledky reagují aktuálně růstem o 25 centů či 1,3 procenta na 19,75 USD/akcie. Včera akcie uzavřely se ziskem 0,78 procenta na úrovni 19,50 USD/akcie.

    (Zdroj: Bloomberg)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard
    9:28Alibaba v Hongkongu prodala akcie v rekordní sekundární emisi
    8:50Rozbřesk: Prognóze ministerstva financí by slušel i alternativní scénář
    8:29Nvidia zdražuje, ropa zlevňuje. Dluhopisy Republiky znovu v nabídce  
    6:07Umělá inteligence a boom bez pracovních míst?
    23.08.2026
    8:19Víkendář: Muž, který z Číny udělal skutečně kapitalistickou zemi
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board