Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Investoři obnovují poptávku po zlatu, to posiluje na svá letošní maxima nad 1170 USD/unce

    Investoři obnovují poptávku po zlatu, to posiluje na svá letošní maxima nad 1170 USD/unce

    30.04.2010 13:54

    Zlato dnes atakuje své letošní maximum nad 1170 USD/unce v důsledku přetrvávajících obav z dluhové krize v Evropě. Spotová cena zlata se dostala až na úroveň 1176,6 USD/unce oproti včerejší ceně v New Yorku 1166,1 USD/unce. Cenný kov se dostal na rekordní úroveň i ve švýcarských francích na 1281,19 CHF/unce.

    Zlato_20100430

    Během dubna si cena zlata připsala 5,3 %, což je nejvyšší měsíční růst od listopadu 2009. Výrazný podíl na tom má snížení ratingu Řecka, Španělska a Portugalska, po němž se investoři začínají uchylovat k méně rizikovým aktivům, jímž cenný kov je.

    Podle analytiků se na aktuálně zvýšené poptávce po zlatě podepsal strach investorů z řecké nákazy do ostatních zemí a jeho cena zamíří dále k úrovni prosincového maxima 1226,1 USD/unce. „Zlato je obchodováno v rozmezí 1160 až 1175 USD/unce a pokud překročíme hladinu 1175, čeká nás zřejmě rychlá rally,“ uvedl analytik MKS Finance Afshin Nabavi. „Můžeme zamířit do oblasti kolem 1200 USD/unce.“ Jakmile podle něj trh s vzácnými kovy prokáže jasný směr, obchodníci budou přibývat.

    „Je to silný signál, že někteří američtí investoři se velmi obávají možných důsledků dluhové situace v Evropě,“ dodal analytik TheBullionDesk.com James Moore. Na růstovou trajektorii komodit se dnes přidávají i další vzácné kovy jako stříbro nebo platina.

    (Zdroj: CNBC)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data