Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ÚOHS povolil ČEZu koupit většinový podíl v Dalkii Ústí nad Labem

ÚOHS povolil ČEZu koupit většinový podíl v Dalkii Ústí nad Labem

6.5.2010 15:46
Autor: 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svým rozhodnutím ze dne 4. května 2010 povolil spojení soutěžitelů ČEZ/Dalkia Ústí nad Labem, na základě kterého může ČEZ (893 CZK, -0,28%) převzít teplárnu v Trmicích. Transakcí se již dříve zabývaly antimonopolní orgány Evropské komise, které k ní rovněž výhrady neměly.

Kupovaná společnost Dalkia Ústí nad Labem je činná zejména v oblasti výroby a rozvodu tepelné energie koncovým zákazníkům na území města Ústí nad Labem, resp. na území části města ležící na levém břehu řeky Labe, a rovněž v oblasti výroby elektrické energie.

Ke spojení soutěžitelů ČEZ a Dalkia Ústí nad Labem dochází primárně v oblasti teplárenství, resp. v oblasti centralizovaného zásobování teplem, která je charakteristická lokální působností dodavatelů tepla vyplývající z nepropojenosti sítí. Pro teplárenství je tedy běžné působení lokálních monopolů. V důsledku realizace předmětné transakce nedojde ke změně struktury trhu, neboť soutěžitel ČEZ vstoupí do oblasti teplárenství v Ústí nad Labem a nahradí tak dosavadního soutěžitele Dalkia ČR.

Úřad dále zjistil, že ani na trzích, kde se aktivity spojujících se soutěžitelů překrývaly, nepovede spojení k narušení soutěže. V oblasti výroby a dodávek elektrické energie konečným odběratelům i v oblasti podpůrných služeb, kde působí jak ČEZ, tak Dalkia Ústí nad Labem, dochází jen k minimálnímu nárůstu tržního podílu. Navíc, v obou oblastech nedochází ke snížení celkového počtu konkurentů, neboť společnost Dalkia ČR, jako jeden z významných konkurentů, bude na těchto trzích i nadále působit.

Z uvedených důvodů ÚOHS spojení povolil bez podmínek.

(Zdroj: ÚOHS)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data