Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
DBM/FW: Současným potřebám ČR nejlépe rozumí program TOP 09, podnikatelé a manažeři by dali ODS a TOP 09 přes 96 % hlasů

DBM/FW: Současným potřebám ČR nejlépe rozumí program TOP 09, podnikatelé a manažeři by dali ODS a TOP 09 přes 96 % hlasů

20.5.2010 18:32

Na současné potřeby české ekonomiky nejlépe reaguje volební program TOP 09, následuje program ODS, nejhůře jsou naopak hodnoceny programy Věcí veřejných a ČSSD, vyplývá to z průzkumu mezi vlivnými lidmi z řad čtenářů bulletinu Final Word společnosti Fleet Sheet. Z průzkumu dále vyplynulo, že nejpalčivější oblast, na kterou by se nová vláda měla zaměřit je korupce, dále oblast veřejných financí a problematika důchodů. Pokud by ve volbách hlasovali jen podnikatelé a manažeři, získala by koalice ODS–TOP 09 podle odhadu respondentů přes 96 % hlasů.

Která z uvedených stran svým programem nejlépe reaguje na současné potřeby české ekonomiky?

programy.jpg

Pozn: „Mladší“ – pod 35 let, „Zkušení“ – 35 let a starší

Zdroj: DBM/FW


Podle názoru 58,5 % respondentů průzkumu mezi čtenáři bulletinu Final Word reaguje na současnou ekonomickou situaci nejlépe volební program TOP 09. Program ODS hodnotí z tohoto pohledu pozitivně 21,2 % respondentů z řad nezávislých konzultantů a podnikatelů disponujících středními a vyššími rozhodovacími pravomocemi. V hodnocení programů dalších stran dopadla nejlépe Strana zelených (4,8 %). Téměř stejně zaujaly respondenty programy Věcí veřejných (3,5 %) a ČSSD (3,5 %). Žádná z ostatních stran již dvouprocentní hranici nepřekročila.


Které z uvedených oblastí by měly být prioritou příští vlády?

priority.jpg

Zdroj: DBM/FW

V otázce zaměřené na výběr oblastí, jimž by se prioritně měla nová vláda věnovat, se v průzkumu vyslovilo pro oblast korupce 65,7 % respondentů, pro oblast veřejných financí 64,6 %, pro problematiku důchodů se vyslovilo 26,9 %, pro školství 10,4 %, nezaměstnanost 9,9 % a zdravotnictví 7,7 %. Zajímavý je nízký stupeň priority přikládané respondenty ochraně národních zájmů ČR v EU (4,4 %) a ještě nižší priorita přikládaná přijetí eura (4,0 %) a životnímu prostředí (3,0 %).

Kterou stranu dle Vašeho názoru budou nejčastěji volit podnikatelé a manažeři středních a velkých firem?

preference.jpg

Zdroj: DBM/FW


Největší podporu podnikatelů a manažerů středních a velkých podniků má podle respondentů průzkumu DBM/FW Občanská demokratická strana s 61,5 procenty, TOP 09 by se musela v této skupině „spokojit“ s 35,2 procenty. Ve skupině mladších respondentů dokonce převažuje názor, že kdyby volili pouze podnikatelé a manažeři, ODS by dostala dokonce 65 % hlasů.

Dotazování proběhlo v období od 4. do 7. května 2010 prostřednictvím elektronického dotazovacího systému agentury Donath-Burson-Marsteller. Zúčastnilo se jej celkem 1295 čtenářů bulletinu Final Word, z nichž ve státní správě pracuje 11,4 %, ve finančním sektoru 16,9 %, v korporátním 33,1 % a v jiných oblastech 38,6 % dotazovaných. Z hlediska věkového rozložení respondentů bylo 74,7 % starších 35 let.


Ostatní aktuální výsledky í volebních modelů:

Factum Invenio

CVVM

STEM


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data