Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs: Další velký pohyb na euru bude směrem nahoru

Goldman Sachs: Další velký pohyb na euru bude směrem nahoru

25.05.2010 12:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Vývoj v Číně je mnohem důležitější než to, co se děje v Evropě. Pro Bloomberg to uvedl Jim O'Neill, hlavní ekonom společnosti Goldman Sachs Group. Čínský akciový trh je přitom s ohledem na růst dosahovaný v této zemi levný a podle ekonoma se zdá, že se na něj začínají vracet investoři.

O'Neill se domnívá, že kolem eura a měnové unie panuje velká dávka emocí a medvědí nálady, což se odráží i v predikcích dosažení parity s dolarem. Lidé si podle něho neuvědomují, že u měn je třeba vnímat jejich relativní sílu; ještě před rokem se přitom hovořilo o tom, že dolar ztratí svou pozici jako světová rezervní měna, nyní se trhy dostaly do druhého extrému. Hovory o paritě, která by znamenala ještě 21% oslabení eura, tak považuje jen za „zajímavé“; „předpokládám, že další velký pohyb na euru bude směrem nahoru,“ uvedl O'Neill. Oficiální projekce Goldman Sachs hovoří o tom, že se tato měna během následujících šesti měsíců dostane k dolaru na úroveň 1,35.

Za hlavní problém v Evropě O'Neill považuje stav bankovního sektoru, nejistota s ním spojená se potom projevuje globálně, protože v případě jejího nárůstu lidé vždy očekávají to horší. Při pohledu do budoucna je ale podle něho potřeba brát v úvahu to, o čem se nemluví, a co ještě není odraženo v cenách aktiv. V případě eura je tak namístě zvažovat, zdali se zprávy ještě zhorší, nebo zda se opět začne hovořit o Spojených státech, jejichž problémy jsou nyní zapomenuty.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • On jeste nekdo..
    25.05.2010 13:11

    ...posloucha tuhle partu mafianu a manipulatoru?!? Tem jejich nesmyslum(zvlaste cilovkam) neni treba venovat zadnou pozornost.
    tarat
    • Re: On jeste nekdo..
      25.05.2010 14:54

      naopak, jejich prohlášením je potřeba věnovat pozornost - pak chvíli počkat a udělat opak jimi hlásaného -(
      H.B.
      • Opak
        25.05.2010 18:05

        jak kdy. Ne vše je vždy správně učiněno. Zlato nám však vesele jede UP, kdežto další komodity opačným směrem.
        KONTO
Aktuální komentáře
22.05.2026
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
15:10Braňo Soták: Nvidia doručila další várka superlativů, vůči AI cyklu zůstáváme optimisty  
14:02K většímu ústupu od dolaru ve světových rezervách ve skutečnosti nedocházelo
12:34EK zhoršila výhled růstu ekonomiky EU kvůli konfliktu na Blízkém východě
12:02Doosan Škoda Power: slabší tržby zastínil rekordní backlog a vyšší ziskovost
11:57Překvapivě klidná Nvidia a nové naděje na otevření Hormuzu  
10:30SpaceX míří na burzu s rekordní valuací, odhaluje miliardové ztráty a upevňuje Muskův vliv  
9:02Výsledky Colt CZ podporují tezi o kvalitnější a stabilnější skupině  
8:44Rozbřesk: Spekulace na dohodu USA–Írán posunuly eurodolar výše

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university