Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Růst revidován dolů... denní přehled Trhy, data, výsledky

Růst revidován dolů... denní přehled Trhy, data, výsledky

27.05.2010 18:10
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:
Španělská vláda, ač má v parlamentu menšinu, dokázala těsně prosadit rozpočtové škrty za 15 mld. EUR. Týkají se mezd ve státním sektoru a veřejných investic. Mají snížit deficity rozpočtů v letošním a příštím roce.

Telefonní operátor Portugal Telecom naznačil, že španělská Telefonica (412,4 CZK, -0,63%) může uspět s nabídkou na převzetí jejich brazilského společného podniku Vivo v případě, že zvedne nabízenou cenu; ta je nyní na úrovni 5,7 mld. EUR.

Investoři držící až 20% podíl v britské pojišťovně Prudential (542,3 GBp, 6,83%) budou údajně na valné hromadě hlasovat proti akvizici asijské divize AIG (35,5 USD, 4,26%), společnosti AIA Group. Vedení britské pojišťovny přitom potřebuje 75 % akcionářských hlasů, aby mohlo úpisem nových akcií v objemu 21 mld. USD získat prostředky potřebné k financování transakce. Akcie Prudential přidávají 6 %.

USA:
Růst ekonomiky v prvním kvartále byl revidován na 3,0 % z předběžných 3,2 %. Trh čekal naopak zlepšení na 3,4 %. V klíčové oblasti spotřebitelské poptávky došlo rovněž k revizi směrem dolů na 3,5 % z 3,6 %, když odhady byly na 3,8 % (vše mezičtvrtletní anualizovaná čísla).

Týdenní čísla z trhu práce byla smíšená. Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti klesl na 460 k z 474 k, trh však čekal ještě výraznější pokles. Na druhou stranu se ale výrazněji snížil celkový počet žádostí, a to na 4.607 k.

Velkoobchodní síť Costco (58,5 USD, 4,50%) Wholesale hospodařila ve fiskálním 3Q10 se ziskem 306 mil. USD, což je o 46 % víc než před rokem. Za růstem stojí vyšší tržby v zahraničí, vyšší ceny benzinu a silnější zahraniční měny. Akcie přidávají 4,5 %.

Automobilka GM navýší prostředky na reorganizaci Opelu prostřednictvím dvou půjček v souhrnném objemu 1,1 mld. EUR. Zároveň poskytne 245 mil. EUR jako záruku pro německou vládní pomoc.

Americké ministerstvo financí prodalo v uplynulém měsíci pětinu ze svého podílu v bance Citigroup (3,99 USD, 3,37%). Šlo o 1,5 mld. z celkových 7,7 mld. akcií za průměrnou cenu 4,13 USD, což je 27 % nad nákupní cenou ve výši 3,25 USD Příjmy z transakce dosáhly úrovně 6,2 mld. USD.

Ostatní:
Zástupce čínské centrální banky odmítl jako nepodložené informace, že Čína plánuje přehodnotit držení eura ve svých devizových rezervách.

Australský ministr financí uvedl, že nadále jedná s těžaři o úrovni nové daně, která by měla vstoupit v platnost od roku 2012. Iniciativa přišla poté, co většina společností podrobila tento návrh tvrdé kritice.



Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

R>

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - Prodeje nových domů
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
11:00EMU - CPI, y/y