Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM: Držitelé dluhopisů nežádají jejich předčasné splacení, bude připraven plán restrukturalizace

ECM: Držitelé dluhopisů nežádají jejich předčasné splacení, bude připraven plán restrukturalizace

28.5.2010 17:18
Autor: 

Držitelé dluhopisů developerské společnost ECM na valné hromadě v Lucemburku rozhodli, že prozatím nebudou žádat jejich předčasné splacení kvůli překročení domluveného limitu zadlužení. Společně bude připraven plán restrukturalizace, který projedná další mimořádná valná hromada.

Valná hromada držitelů dluhopisů ISIN XS0319645981 společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. se uskutečnila 27. května 2010 v Lucembursku. Zúčastnili se jí investoři reprezentující více než 71% podíl hlasovacích práv na emisi.

Představenstvo ECM REI seznámilo držitele dluhopisů s aktuální finanční situací společnosti. Hlavním bodem agendy bylo hlasování o předčasném splacení bondů v důsledku porušení ustanovení prospektu emitenta, podle kterého podíl celkového finančního dluhu (bankovního financování apod.) k celkovým aktivům společnosti nesmí být větší než 65 %. Zejména vzhledem k poklesu valuace majetku ECM REI (budov a developerských projektů), v souvislosti s globální finanční a ekonomickou krizí a k negativním finančním výsledkům společnosti činí tento podíl aktuálně cca 80 %.

Na doporučení představenstva ECM REI valná hromada držitelů dluhopisů rozhodla, že neuplatňuje právo předčasného splacení dluhopisů v souvislosti s porušením ustanovení prospektu emitenta. Zároveň se držitelé dluhopisů a management společnosti dohodli, že vzájemně budou těsně spolupracovat na vypracování budoucího návrhu restrukturalizace dluhopisů.

Detailní návrh týkající se období, během něhož bude tento plán realizován (tzv. „Stand still period“), bude předmětem jednání příští valné hromady držitelů bondů, jejíž termín dosud není znám. Valná hromada držitelů dluhopisů dále zvolila zástupce držitelů dluhopisů, který bude úzce spolupracovat s představenstvem společnosti.

(Zdroj: ECM REI, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data