Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Bělorusko zavřelo kohouty... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Bělorusko zavřelo kohouty... denní přehled Trhy, data, výsledky

    22.06.2010 18:08
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    NWR (233,1 CZK, -0,81%) dokončila prodej své dceřiné společnosti NWR Energy společnosti Dalkia Česká republika. Konečná prodejní cena by měla podle NWR dosáhnout cca 131 mil. EUR, zatímco původně oznámená hodnota transakce byla 122 mil. EUR.

    ČEZ (933,3 CZK, -0,61%) se dnes obchodoval naposledy s nárokem na dividendu v hrubé výši 53 na akcii. Celkem tak ČEZ zřejmě vyplatí svým akcionářům 28,5 mld. a do státní pokladny letos z majoritního podílu ve společnosti přiteče 19,8 mld. . Definitivně rozhodne valná hromada, která se bude konat v úterý 29. června.


    Evropa:
    Index podnikatelského klimatu v Německu, který sestavuje institut Ifo, v červnu mírně vzrostl na 101,8 z 101,2 bodu. Čekal se naopak lehký pokles. Za vyšším indexem stojí lepší hodnocení současné situace, očekávání se naopak zhoršila.

    Bělorusko pozastavilo tranzit plynu z Ruska do Evropy. Důvodem je spor o platby za tranzit. Přerušení dodávek se dotkne Polska, Německa a Litvy. Gazprom chce výpadek kompenzovat dodávkami přes Ukrajinu.

    Havárie v Mexickém zálivu dopadá na celý ropný průmysl. Výnos včera upsaných 5letých dluhopisů společnosti Royal Dutch Shell (22,27 EUR, 0,11%) se dostal 110 bps nad výnos porovnatelných amerických vládních dluhopisů. Dluhopisy společnosti Anadarko Petroleum (48,46 USD, 6,39%), která má 25% podíl v poškozeném vrtu, se propadly ještě víc, když investoři nabízeli za 1 USD nominální hodnoty jen 88 centů, přičemž před havárií to bylo až 111 centů.


    USA:
    Prodeje starších domů v květnu propadly o 6 % na 5,66 milionu. Trh naproti tomu předpokládal růst o 2,2 % na 6,12 milionu.

    Zisk řetězce lékáren Walgreen (28,25 USD, -6,27%) ve fiskálním 3Q10 meziročně klesl o 11 % na 463 mil. USD, neboli 53 c na akcii bez jednorázových položek, což je méně než trhem očekávaných 58 c. Celkové tržby vzrostly o 6 % na 17 mld. USD. Akcie odepisují 6 %.

    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data