Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly poprvé za posledních šest měsíců

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly poprvé za posledních šest měsíců

24.06.2010 17:07
Autor: mediafax

NEW YORK (MEDIAFAX) - Květnové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA klesly poprvé za posledních šest měsíců, uvedly agentury Reuters a Bloomberg.

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby tak klesly o 1,1 procenta, což je nejvýraznější pokles podzimu 2009, nicméně analytici oslovení agenturou Reuters očekávali pokles až o 1,4 procenta. V dubnu vzrostly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby o tři procenta.

Po očištění objednávek o volatilní dopravní sektor však statistici došli k růstu o 0,9 procenta při tržním očekávání jednoprocentního růstu.

Objednávky letadel pro komerční využití, což je extrémně volatilní položka, v květnu klesly o 30 procent po dubnovém 216procentní expanzi. Společnost Boeing (67,32 USD, -0,19%) oznámila, že v květnu obdržela objednávky na dodání pěti kusů letadel - v dubnu přitom dostala zakázky na dodání 34 letadel.

Za dlouhodobé zboží jsou považovány ty výrobky, u nichž je předpokládaná doba trvanlivosti alespoň tři roky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa