Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obama i Bernanke se shodli, že ekonomika USA posiluje

Obama i Bernanke se shodli, že ekonomika USA posiluje

30.06.2010 8:36
Autor: ČTK

Washington (ČTK) - Americký prezident Barack Obama a šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke se na dnešním setkání v Oválné pracovně Bílého domu shodli, že americká ekonomika posiluje. Růst je však potřeba dále zvýšit, aby vznikala nová pracovní místa.

"Musíme neustále tlačit na tempo hospodářského růstu s cílem dostat lidi zpátky do práce. To je nakonec pro většinu Američanů měřítko toho, jak dobře si ekonomika vede," řekl Obama.

Obama rovněž uvedl, že zákon o regulaci finančního trhu, který čeká na schválení v Kongresu, poskytne finančním trhům jistotu a pomůže spotřebitelům. Obama věří, že Kongres zákon schválí za pomoci demokratů i republikánů.

Bernanke dodal, že s Obamou vedl širší diskuzi o ekonomice a regulaci finančnictví. Je však velmi důležité na tyto věci pohlížet i s mezinárodního kontextu. "Co se děje po celém světě, na trzích, ovlivňuje nás tady, ve Spojených státech, a je pro nás velmi důležité, abychom vzali v úvahu tuto globální perspektivu, když jednáme o ekonomice," citovala Bernankeho agentura Reuters.
 
Pro Obamu je nyní důležitá hlavně tvorba nových pracovních míst, protože nezaměstnanost v USA činí 9,7 procenta. Vysoká nezaměstnanost by mohla způsobit demokratům ztráty v listopadových volbách do Kongresu. Podle Obamy by pro ekonomiku bylo dobré, kdyby USA rozšířily výplatu dávek v nezaměstnanosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent
15:34MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:35ČNB úrokové sazby nezměnila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data