Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
JPMorgan: Poměřovat Kalifornii s Řeckem nelze

JPMorgan: Poměřovat Kalifornii s Řeckem nelze

19.7.2010 7:59
Autor: Redakce, Patria Online

Podle zpráv médií čelí některé regiony Spojených států stejnému druhu problémů s dluhem jako slabší země eurozóny. Rick Taormina z JPMorgan Asset Management k tomu v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že Kalifornie, o které se v uvedené souvislosti hovoří zřejmě nejčastěji, je sedmou či osmou největší ekonomikou na světě, nelze o ní tedy uvažovat jako o Řecku. Její poměr dluhu k HDP je navíc jen 10 %, což nelze poměřovat s Řeckem, kde tento poměr dosahuje 120 %, či dokonce s Japonskem, kde se vyšplhal až na 200 %. Celkově se Taormina domnívá, že dluhové problémy i těch nejzadluženějších států jsou řešitelné, i když „v jejich rozpočtech jsou díry, které jsme již dlouho neviděli“.

(Zdroj: FT)


Váš názor
 • Kalifornie je na tom hůř
  19.7.2010 8:21

  V Řecku sice půjdou lidé do důchodu později, ale zatím tam z důvodu nedostatku peněz nezavírají věznice a nepouští trestance na svobodu. Poměřovat dluh Kalifornie s jejím HDP je naprosto zavádějící, protože na této zemi sprostředkovaně visí rovněž federální dluhy. Samozřejmě, že Arnie může zvednout daně, to ale potopí ekonomiku ještě hlouběji.
  Skeptik
  • Re: Kalifornie je na tom hůř
   19.7.2010 9:12

   Přesně tak, navíc Řecko je 3% HDP Eurozony a Kalifornie bude asi i víc než cca 15% HDP USA......Teda řádově větší problém...... Myslím, že v názoru bych se více spoléhal na Skeptika
   tom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data