Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
UBS ve 2Q se ziskem 2 mld. CHF, trh čekal skoro polovinu; dařilo se i na tradingu

UBS ve 2Q se ziskem 2 mld. CHF, trh čekal skoro polovinu; dařilo se i na tradingu

27.07.2010 9:08
Autor: Redakce, Patria.cz

(Aktualizováno 9:24)

Největší švýcarská bankovní skupina UBS ve druhém čtvrtletí vykázala čistý zisk 2,01 miliardy švýcarských franků, což je obrat o 180 stupňů proti ztrátě 1,4 miliardy franků před rokem. Trh sice čekal výsledek vysoko v černých číslech, ale konsensuální odhad byl nastaven stejně o hodně níže, když počítal se ziskem 1,12 miliard CHF. Překvapivě dobrý byl i výsledek divize obchodování. Akcie UBS v úvodu obchodování vyskočily o necelých 5 procent výše.

“Naše portfolio obchodních aktivit má vzrůstající schopnost generovat konkurenceschopné výnosy v široké škále tržních podmínek a náš risk management se ukázal být dosti odolný,“ uvedl k hospodaření banky ve 2Q generální ředitel Oswald Gruebel a dodal, že věří ve správnost nastavené strategie banky.

Zatímco konkurence hlásí za druhý kvartál letošního roku výrazný pokles (v průměru -34 % q/q) výnosů z obchodování, pro hospodaření UBS byly lepší výsledky tradingu (-10 % q/q) podporou. Zisk z obchodování ve druhém kvartále dosáhl 3,45 mld. CHF, zatímco trh čekal pouze 1,9 miliardy dolarů. Zisk divize investičního bankovnictví také netratil jako vloni (za 2Q09 ztráta 1,85 mld. CHF) a zatímco trh čekal zisk 759 mil. CHF, UBS dnes oznámila zisk tohoto segmentu ve výši 1,31 mld. CHF.

Výnosy z provizí a poplatků UBS ve druhém kvartály přinesly, trhem očekávaných, 4,37 miliardy švýcarských franků. Firma nicméně varovala, že pochybnosti ohledně hospodářského oživení by mohly snížit aktivitu jejích zákazníků.

Spojené státy a Švýcarsko uzavřely loni v srpnu dohodu, v rámci které Švýcarsko slíbilo, že bez ohledu na své zákony o bankovním tajemství předá americkým úřadům do konce letošního srpna informace o účtech 4450 amerických klientů UBS podezřelých z daňových úniků. Washington za to zrušil obvinění UBS z napomáhání k daňovým únikům. UBS po výsledcích uvedla, že by do října měla s americkými úřady vyřešit vleklé záležitosti týkající se daní.

Ukázkou zlepšující se situace je fakt, že se nadále zpomalil objem prostředků, které klienti banky přesouvají jinam. Ve druhém kvartále tento objem vybraného kapitálu dosáhl v divizi správy majetku 8,1 mld. CHF, zatímco v prvním čtvrtletí to ještě bylo přes 15 miliard. Celkově bohatí klienti z největší švýcarské banky za poslední dva roky vybrali přes 243 miliard CHF.

Ukázkou zlepšující se situace je však fakt, že se nadále zpomalil objem prostředků, které klienti banky přesouvají jinam. Ve druhém kvartále tento objem vybraného kapitálu dosáhl v divizi správy majetku 8,1 mld. CHF, zatímco v prvním čtvrtletí to ještě bylo přes 15 miliard. Celkově bohatí klienti z největší švýcarské banky za poslední dva roky vybrali přes 243 miliard CHF. Generální řiditel banky k tomuto trendu uvedl, že má důvěru v budoucnost této divize, která klíčová pro podnikání banky.

(Zdroj: Bloomberg, AP, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba