Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BMW zvýšila zisk i tržby... denní přehled Trhy, data, výsledky

BMW zvýšila zisk i tržby... denní přehled Trhy, data, výsledky

03.08.2010 18:09
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:
Zisk Xstraty se v 1H10 meziročně více než ztrojnásobil na 2,3 mld. USD díky vyšším cenám kovů a uhlí. Tržby vzrostly o 43 % na 13,7 mld. USD Do roku 2014 plánuje společnost prostřednictvím investic o objemu 14 mld. USD zvýšit produkci o 50 %. Akcie se obchodují kolem včerejších závěrečných úrovní.

Automobilka BMW vydělala ve 2Q10 831 mil. EUR, což je nejvíc za 2,5 roku. Výsledky podpořily především vyšší prodeje v USA a Číně a poptávka po novém modelu řady 5. Tržby tak vzrostly meziročně o 18 % na 15 mld. EUR. V roce 2012 plánuje společnost dosáhnout EBIT marži na úrovni 8-10 %. Akcie přidávají 3 %.

Deutsche Post dosáhla ve 2Q10 zisku ve výši 81 mil. EUR, čímž předčila očekávání trhu. Tržby stouply meziročně o 16 % na 13 mld. EUR. Celoroční zisk před zdaněním a úroky bude v rozmezí 1,9-2,1 mld. EUR oproti původně očekávaným 1,6-1,9 mld. EUR. 40-60 % zisku bude vyplaceno ve formě dividend. Akcie rostou o 3,5 %.

USA:
Osobní příjmy v červnu stagnovaly po předchozím zvýšení o 0,3 %. Výdaje také stagnovaly. U obou ukazatelů se přitom očekával mírný růst. Zklamání přinesla také další čísla. Průmyslové zakázky v červnu klesly o 1,2 % po květnovém snížení o 1,8 %. Rozjednané prodeje domů se ve stejném období snížily o 2,6 % po předchozím propadu o 29,9 %.

Farmaceutická společnost Genzyme začala jednání o převzetí se Sanofi Aventis. Francouzská společnost údajně nabízí 67-70 USD za akcii, akcionáři Genzyme budou spíše požadovat alespoň 80 USD. Akcie obou společností reagují na zprávy vlažně.

Čistý zisk Procter & Gamble ve fiskálním 4Q10 dosáhl 71c na akcii oproti očekávaným 73c. Meziročně klesl o 12 % pod vlivem vyšších marketingových nákladů. EPS v 1Q11 by se měl pohybovat kolem 1,01 USD, což je méně než trhem očekávaných 1,05 USD. Akcie odepisují 4 %.

Zisk společnosti Pfizer bez jednorázových položek byl ve 2Q10 na úrovni 62c na akcii, čímž předčil odhady trhu. Vděčí za to redukci nákladů a tržbám převzaté společnosti Wyeth. Akcie přidávají téměř 5 %.

Mastercard zvýšila ve 2Q10 zisk meziročně o 31 % na 458 mil. USD, neboli 3,49 USD na akcii oproti očekávaným 3,34 USD. Akcie však mírně ztrácejí, jelikož počet platebních transakcí vzrostl na rozdíl od konkurenční Visy meziročně jen o 0,1 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.01.2026
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  
08.01.2026
22:22Akciové indexy v USA vyhlíží výsledkovou sezónu.  
17:18Trhy odtržené od ekonomiky?
16:39Deficit zahraničního obchodu USA byl v říjnu nejnižší od roku 2009, dovoz klesl
16:27Počet firemních insolvencí v Německu loni dosáhl 20letého maxima
15:39Průzkum Reuters: Rally středoevropským měn ochladne, lídrem bude koruna  
13:36USA otevírá dveře venezuelské ropě, rafinéři a obchodníci zrychlují krok
13:23Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
12:00Trump požaduje vyšší výdaje na obranu, zároveň ale dodavatelům vyhrožuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university