Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital ve 2Q zvýšila tržby meziročně o 120 %, EBITDA o 520 % a téměř vymazala čistou ztrátu

KIT digital ve 2Q zvýšila tržby meziročně o 120 %, EBITDA o 520 % a téměř vymazala čistou ztrátu

16.08.2010 14:35
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno (17:20) Technologická společnost KIT digital reportovala za druhé čtvrtletí roku meziroční růst tržeb o 120 procent k úrovni 23,1 milionu amerických dolarů a růst EBITDA meziročně o 520 procent k úrovni 4,2 milionu dolarů. Tento očištěný provozní EBITDA, který KIT digital používá jako ukazatel provozního cash flow, avšak neodpovídající US GAAP, dosáhl na akcii 20 centů při očekávání posazeném na 14 centech (ve 2Q09 16 c/akcie a v 1Q10 21 c/akcie) a tržby překonaly konsensus na úrovni 22,26 milionu dolarů. Oba ukazatele jsou také lepší proti červencovému výhledu společnosti, v němž nabídla očekávaný růst tržeb za 2Q10 meziročně o 110 % na 22,7 milionu dolarů proti 10,5 mil. USD ve 2Q09 a přibližně 30% růstu proti prvnímu čtvrtletí roku 2010 s tržbami 17,4 milionu dolarů. Provozní EBITDA byl pak v červencovém výhledu očekáván na úrovni nejméně 4 miliony dolarů na bázi non-GAAP výkazů, což by znamenalo meziroční růst o 490% z 671 tisíc dolarů ve 2Q009 a nejméně 35% růst proti prvnímu čtvrtletí roku se 3 miliony dolarů.

Důležité je také téměř vymazání čisté ztráty společnosti. Ta se ve druhém čtvrtletí roku 2010 snížila na hodnotu 342 tisíc dolarů či 0,02 USD na kmenovou akcii proti předcházejícímu čtvrtletí, kdy firma zaznamenala společnost ztrátu 18,4 mil. USD (1,33/akcie) a čistá ztráta ve druhém čtvrtletí roku 2009 činila 1,6 mil. USD (0,37/akcie). „Čistá ztráta společnosti ve druhém čtvrtletí 2010 zahrnuje 3,1 mil. USD v nepeněžních výdajích, včetně náhrad ve výši 1,1 mil. USD v podobě akcií, 2,0 mil. USD v odpisech a amortizaci, příjmy z derivátů ve výši 2,4 mil. USD a 3,3 mil. USD v integračních výdajích souvisejících zejména s reorganizací a integrací nových akvizic. Zbylou částí ukazatele bylo 886 000 USD ve výdajích spojených s fúzemi a akvizicemi, zahrnujících platby za právní služby a poradenství v oblasti investičního bankovnictví,“ uvedla KIT digital.

„Vedení společnosti odhaduje, že dopad pohybů směnných kurzů v průběhu druhého čtvrtletí vedl k poklesu příjmů vykazovaných v amerických dolarech přibližně o 4 % a zvýšení vykazované EBITDA o méně než 1 %. Vedení společnosti odhaduje, že přibližně 75 % příjmů ve druhém čtvrtletí pocházelo z plateb za řešení společnosti pro IP video na bázi platformy VX a přibližně 25 % z poskytovaných odborných služeb. Příjmy z divize společnosti pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) tvořily přibližně 41 % celkových příjmů realizovaných v průběhu druhého čtvrtletí 2010. Přibližně 36 % příjmů bylo realizováno v Severní a Jižní Americe a 23 % v oblasti Asie a Tichomoří,“ uvedla dále KIT digital, která ve vykazovaném čtvrtletí uzavřela 23 nových klientských smluv s odhadovaným průměrným měsíčním příjmem na klienta přesahujícím 25 tisíc dolarů.
Mezi novými zákazníky jsou například Worldplay Networks, Delta Air Lines, Origin Foundation, National Geographic nebo Seznam.cz.

„Nyní, za polovinou třetího čtvrtletí, zůstáváme nadále na nejlepší cestě k překonání našich původních cílů organických finančních výsledků pro účetní rok 2010, a to dokonce ještě před započtením pozitivního dopadu akvizic společností Multicast a Benchmark, uskutečněných v první polovině roku. Kromě toho odhadujeme, že náš organický růst ve druhém čtvrtletí meziročně přesáhne 50 %,“ uvedl šéf KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. „Další pronikání na trhy zemí skupiny BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína) bude nadále oblastí hlavního zájmu společnosti KIT digital. To dokládá naše akvizice společnosti Benchmark Broadcast Systems se sídlem v Singapuru, předního poskytovatele služeb správy video obsahu a integrátora videopřenosových systémů, uskutečněná ve druhém čtvrtletí,“ dodal. Gavin Campion, prezident společnosti KIT digital, pak k výsledkům uvedl: „Pokračující centralizace a konsolidace hlavních firemních funkcí v naší pražské centrále vedla k úsporám nákladů a účelnější organizaci prodejů. Naše výsledky, dosažené ve druhém čtvrtletí 2010, kromě toho odrážejí i schopnost využít příležitostí k upsellu a cross-sellu klientským základnám dříve zakoupených společností – zejména na trzích v Severní Americe a v zemích skupiny BRIC. Na trhu nadále pokračujeme v diferenciaci našich služeb od poskytovatelů běžného online videa.“ Champion dodal, že společnost bude usilovat o posílení současného tržního podílu ve výši 15 až 20 % na více než 50 % v průběhu několika následujících let, a to prostřednictvím doplnění silného organického růstu pečlivě vybranými akvizicemi.“

Vedení společnosti KIT digital uspořádá k hospodářským výsledkům za druhé čtvrtletí roku 2010 online video prezentaci, která se bude konat dnes v 16:30 SELČ.

Akcie KIT digital v Praze na výsledky reagovaly umazáním cca 1,7% ztráty před jejich zveřejněním a obratem dů růstu o aktuálních 2,3 % na úroveň 177 Kč/akcie. Následně však opět klesly a vyrovnaly předvýsledkovou úroveň -1,7 % a 170 Kč akcie. Na Nasdaqu titulu roste již o více jak 10,5 % k úrovni 8,90 USD/akcie, což je v přepočtu aktuálním kurzem 172 Kč/akcie. Obě obchodní hladiny jsou tak blízko sebe.

(Zdroj: KIT digital, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:30CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m