Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Smíšená data ze světa... denní přehled Trhy, data, výsledky

Smíšená data ze světa... denní přehled Trhy, data, výsledky

17.8.2010 18:07
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Ministr financí Miroslav kalousek uvedl, že do konce měsíce rozhodne o dalších letošních emisích státních dluhopisů. Podle jeho dnešních slov lze počítat s emisí eurobondů v eurech, naopak nepravděpodobné jsou emise eurobondů v dolarech a švýcarských francích.

Evropa:
Zklamání přinesl německý ZEW index sledující očekávání investorů. Jeho hodnota klesla na 14,3 bodu z červencových 21,2 bodu a dosáhla nejnižší hodnoty za posledních 16 měsíců, ačkoli se počítalo pouze se snížením na 20 bodů. Výsledek tohoto průzkumu napovídá, že se v Německu také očekává zpomalení současného oživení ekonomiky jen s jistým zpožděním za USA.

Dánský pivovar Carlsberg vydělal ve 2Q10 2,6 mld. DKK oproti trhem očekávaným 2 mld. DKK. Silnější rubl a zlepšení na ruském trhu, kde je Carlsberg dominantním hráčem, vedly k zlepšení výhledu pro letošní rok, kdy společnost počítá s provozním ziskem na úrovni 10 mld. DKK a růstem čistého zisku o 40 % oproti původním 20 %. Akcie přidávají 2 %.

Kanadský producent hnojiv Potash odmítl nepřátelskou nabídku na převzetí ze strany těžebního koncernu BHP Billiton. BHP nabízela akcionářům Potash 130 USD za akcii v hotovosti, což v souhrnu představuje nabídku o objemu 39 mld. USD. Kanadská společnost ji považuje za příliš nízkou, čímž podpořila spekulace o možném vylepšení nabídky. Akcie BHP se po oznámení propadly do 2,5procentní ztráty, akcie Potash rostou o 25 % na 140 USD.

USA:
Průmyslová výroba minulý měsíc stoupla o 1,0 %, tedy dvojnásobně ve srovnání s odhady. V červnu produkce o 0,1 % klesla. Míra využitá kapacit v průmyslu vzrostla ze 74,1 % na 74,8 %.

Nedařilo se naopak realitnímu sektoru, z kterého přišla zpráva o zvýšení počtu nově stavěných domů z červnových 537 tis. na červencových 546 tis., přestože se po předchozí výrazném snížení čekalo výraznější oživení (560 tis.). Počet nově vydaných stavebních povolení dokonce o 3,1 % klesl.

Index produkčních cen naplnil očekávání a v červenci se zvýšil o 0,2 %. Meziroční inflace ve výrobních cenách stoupla z 2,8 % na 4,2 %, nicméně po vyloučení kolísavých cen potravin a energií činí pouze 1,5 %.

Zadluženost amerických domácností se ve 2Q snížila o 1,5 % na 11,7 bilionu dolarů. Z vrcholu, kterého dosáhla ve 3Q/2008 již klesla o 6,5 %. Proces snižování zadluženosti je očekávaný a žádoucí, nicméně doléhá na spotřebu domácností a brzdí růst HDP.

Zisk obchodního řetězce Wal-mart ve výši 97 c na akcii byl v souladu s odhady. Zisk vzrostl ve fiskálním 2Q11 meziročně o 3,6 % především díky zahraničním operacím. Celoroční zisk se bude pohybovat na úrovni 4,05 USD na akcii oproti původně očekávaným 4 USD. Akcie přidávají 2 %.

Další z obchodních řetězců, Home Depot, hospodařil ve fiskálním 2Q11 se ziskem 1,2 mld. USD, neboli 72 c na akcii, což je o 7 % víc než před rokem. Pro letošní rok očekává společnost zisk ve výši 1,9 USD na akcii, v souladu s odhady trhu. Akcie rostou o 3,5 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data