Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha ve znamení dalších zisků pro developery i banky, objem

Praha ve znamení dalších zisků pro developery i banky, objem

02.09.2010 16:25
Autor: Josef Kohout

Pražská burza během čtvrteční seance navázala na svůj včerejší růst a index PX se posunul o dalších 1,88 % blíže na dosah 1200bodové úrovně.

Na včerejší více jak 13% povýsledkovou rally navázaly akcie realitní společnosti Orco, které se dnes obchodovaly i za 168 korun. Snahu posunout se výše mělo i ECM, které končilo nad 130 korunami se ziskem 4 procent.

Skvěle si vedli i oba bankovní zástupci, kteří tak navázali na včerejší rally v zámoří. Komerční banka prorazila 4000korunovou úroveň a denní maxima padla na 4068 korunách. Titul si tak připsal solidní 4 procenta. Rakouská Erste Bank se po většinu dne držela v úzkém pásmu 740 – 745 korun a připsala si 1,7 procenta.

Aktivnější dnes byly akcie ČEZu, které se přesunuly nad 830korunovou úroveň. NWR se posunulo k 219 korunám a Unipetrol zůstal u 225 korun.

V úzkém pásmu se předposlední den s nárokem na dividendu obchodovaly akcie Telefóniky O2, která zřejmě 437korunovou úroveň udrží až do zítřejšího závěru obchodování, kdy bude končit dividendový nárok (detaily ZDE). V pondělí by tak s největší pravděpodobností měly startovat poblíž 400 korun.

Dnes jsme se po delší době dočkali nadprůměrného objemu obchodů. Celkový zobchodovaný objem dosáhl 1,725 miliardy korun, zatímco průměrný objem obchodů za poslední rok je 1,333 miliardy korun.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)