Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MMF uvolnil pro Řecko dalších 2,6 miliardy

MMF uvolnil pro Řecko dalších 2,6 miliardy

13.09.2010 8:19
Autor: mediafax

WASHINGTON (MEDIAFAX) - Řecko dostane od Mezinárodního měnového fondu (MMF) další pomoc ve výši 2,6 miliardy eur (asi 64 miliard korun). Informovala o tom v noci z pátku na sobotu agentura Reuters.

Fond uvolnil dalších 2,6 miliardy eur z dohodnutého úvěru, protože Řecko uskutečňuje potřebné ekonomické reformy s předstihem. Reformy, ke kterým se Řecko zavázalo, mají výrazně snížit státní výdaje, zvýšit výnosy a zamezit daňovým podvodům.

„Země v červnu splnila všechna stanovená kvantitativní výkonností kriteria. Hlavní strukturální reformy jsou uskutečňovány s předstihem,“ uvedl Mezinárodní měnový fond.

MMF přislíbil v rámci dlouhodobého úvěru Řecku pomoc za celkem 30 miliard eur (740 miliard korun), z toho 8,3 miliardy eur (205 miliard korun) již zemi poskytl. Pro získání zbývající části pomoci bude muset Řecko pokračovat v důsledném provádění reforem a získat pro úsporná opatření veřejnou podporu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data