Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Prodej nových domů v USA stagnoval místo očekávaného růstu o 6,9 %, nabídka nejnižší za 42 let

    Prodej nových domů v USA stagnoval místo očekávaného růstu o 6,9 %, nabídka nejnižší za 42 let

    24.09.2010 16:41
    Autor: ČTK

    (ČTK) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech zůstal v srpnu na červencové úrovni a v meziročním srovnání klesl o 29 procent. Byl to spolu s předešlým měsícem druhý nejnižší výsledek v historii těchto údajů od roku 1963. Nabídka domů na trhu klesla na nejnižší úroveň za 42 let, sdělilo dnes americké ministerstvo obchodu. Konsensus trhu dle Bloomberg očekával meziměsíční růst o 6,9 %, pokles v předchozím měsící byl revidován na -7,7 % z -12,4 %.

    V celoročním přepočtu se v srpnu prodalo 288.000 domů, což bylo nejméně od rekordního minima 282.000 domů z letošního května. Červencový výsledek, který původně ukazoval rekordně nízkých 276.000 domů, ministerstvo revidovalo na srpnovou úroveň. Analytici podle agentury Reuters odhadovali v průměru zvýšení na 290.000.

    Nabídka domů na prodej klesla proti červenci o 1,4 procenta na ročních 206.000 a dostala se nejníže od srpna 1968. Podle analytiků je nízká nabídka nových domů odrazem toho, že trh je zatížen vysokým přebytkem téměř nových domů zabavených lidem, jimž v důsledku krize propadly hypotéky.

    Střední cena nového domu klesla o 0,6 procenta na 204.700 dolarů (3,74 milionu Kč) a byla nejnižší od prosince 2003. V meziročním srovnání byla cena nižší o 1,2 procenta.

    Trh bydlení se po prudkých výkyvech způsobených vládní daňovou podporou kupujícím začíná stabilizovat, jak naznačily i čtvrteční údaje o srpnovém oživení prodeje starších domů po červencovém rekordním propadu. Aktivita v sektoru, jehož kolaps v minulých letech přispěl ke vzniku finanční krizi a ekonomického propadu, však zůstává nadále slabá a brzdí oživení celé ekonomiky. Sráží ji vysoká nezaměstnanost, zhoršený přístup k úvěrům a nejistota ohledně vývoje cen.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  
    10:15Bitcoinová ETF hlásí druhý týden přílivu kapitálu. Trh podle investorů hledá dno
    9:24Ryanairu kvůli konfliktu na Blízkém východě klesl čtvrtletní zisk o třetinu
    8:58Rozbřesk: Německo se nabízí investorům. Kdo mu uvěří?
    8:52Ropa nad 90 dolary a slabší výsledky Ryanairu zhoršují náladu na trzích  
    6:00Trump a Pelosiová sázejí na 10 stejných akcií. Prim hrají technologičtí giganti
    19.07.2026
    6:11Všechny dobré nápady míří do USA
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data