Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O’Neill: Měnové války jsou nesmysl, je tu velká dohoda mezi USA a Čínou

O’Neill: Měnové války jsou nesmysl, je tu velká dohoda mezi USA a Čínou

11.11.2010 12:27
Autor: Redakce, Patria.cz

Podle Jima O’Neilla z Goldman Sachs Asset Management neexistuje reálná hrozba měnových válek, mezi USA a Čínou naopak existuje „velká dohoda“. V jejím rámci nyní Čína nechává posilovat svou měnu výměnou za vyšší vliv v MMF. Vztah mezi americkým ministerstvem financí a čínskou vládou je podle ekonoma „velmi dobrý“.

Čína nechala posílit svou měnu na nejsilnější úroveň přibližně od roku 1993 jen čtyři dny poté, co MMF schválil plán na posun Číny na třetí místo, co se týče vlivu v této organizaci. Trh o této velké dohodě spekuluje již několik měsíců. I podle O’Neilla tak měnové války nedávají žádný smysl, považuje je dokonce za „nesmysl“.

Další ze známých ekonomů, který detailně zná situaci v Číně, je Stephen Roach z Morgan Stanley. Podle jeho názoru, který zazněl na CNBC, navrhuje americký ministr financí Tim Geithner namísto dalšího zaměření se na měny zabývat se přímo globálními nerovnováhami. Měnové války nemůže podle ekonoma vyhrát nikdo, na Geithnerově přístupu není nic špatného. Nejde o to, zaměřit se na konkrétní omezení a cíle, ale na problematické nerovnováhy. Ohledně diskuse nad návratem ke zlatému standardu ekonom uvedl, že diskuse nad nestabilitou současného systému je namístě, návrhům na provázání měny „s nějakým kovem“ ale nerozumí.

(Zdroj: Bloomberg, CNBC)


Váš názor
  • go timmy
    11.11.2010 13:48

    http://www.youtube.com/watch?v=IGYAhiMwd5E
    Azb
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data