Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA prodlužuje daňové úlevy... denní přehled Trhy, data, výsledky

USA prodlužuje daňové úlevy... denní přehled Trhy, data, výsledky

07.12.2010 17:56
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Maloobchodní tržby zklamaly meziročním poklesem o 0,7 %, když se čekal jednoprocentní růst. Po velmi slušných číslech z předchozích měsíců přichází horší výsledek, který ukazuje spíše volatilitu než zrychlování domácí spotřebitelské poptávky. Hlavní brzdou byly tentokrát tržby za pohonné hmoty a nákupy potravin.

CETV odkoupila zpět část svého dluhu v objemu 104 mil. EUR. Nyní společnost nemá žádný dluh splatný před rokem 2013. Společnost odhaduje svou likviditu ke konci roku na úrovni 300 mil. EUR. Hodlá využít tyto prostředky na splacení další části svého dluhu nebo na expanzi v regionu. Šéf společnosti Adrian Sarbu uvedl, že firma se poohlíží po možné akvizici menšího rozsahu. Příští rok označil Sarbu rokem "oživení" na všech trzích, kde společnost působí. Za celý letošní rok společnost očekává kladný výsledek hospodaření na úrovni zisku.

Developerská skupina Orco Property Group dnes oznámila prodej tří nemovitostí v Praze o celkové hodnotě 30,7 mil. EUR. Společnost uvedla, že prodeje jsou v souladu se strategií skupiny. Akcie Orco dnes v Praze rostly o 1,5 procenta.

Průmyslová výroba v říjnu meziročně vzrostla o 6,9 % a zaostala za očekáváním. Přes říjnové zklamání zůstává výhled do dalších měsíců příznivý. Objem nových zakázek v říjnu stoupl o 12,6 procenta. PMI index se v listopadu zlepšil na 55,9 bodu. Údaje z Německa zůstávají také příznivé.

Obchodní bilance dosáhla v říjnu přebytku 15,3 mld. při růstu vývozu o 17,2 % a dovozu o 19,4 %. K růstu vývozu přispívá zejména zlepšení ekonomické situace v Německu a na Slovensku. Dovoz zatěžují stoupající ceny komodit na světových trzích.

Evropa:
Tržby britského obchodního řetězce Tesco rostou v předvánočním období rychleji, než čekala sama společnost. V období od září do konce listopadu vzrostly o 0,7-0,8 % oproti trhem očekávaným 0,3 %. Akcie přidávají 2 %.

Největší ruský producent zlata OAO Polyus Gold plánuje v příštím roce fúzi s některým z předních světových konkurentů. Vzniklá společnost by měla figurovat v první světové trojce producentů tohoto drahého kovu.

Firemní objednávky v Německu v říjnu stouply o 1,6 % po předchozím poklesu o 4,0 %. V meziročním srovnání objem objednávek stoupl o 17,9 %.

Pozornosti finančních trhů patrně neujde hlasování irského parlamentu o rozpočtu na příští rok, které proběhne dnes večer. Schválení úsporného rozpočtu by mělo přispět ke zklidnění situace.

S&P zvýšila rating Lotyška o jeden stupeň na BB+ (na stejné úrovni je hodnoceno Řecko či Rumunsko). Výhled ratingu je stabilní. Agentura zdůvodnila svůj krok zlepšením ekonomické situace.

USA:
Americká vláda odprodala zbylý podíl v bance Citigroup. Šlo o 2,4 mld. kmenových akcií při ceně 4,35 USD za kus, čímž získala 10,5 mld. USD. Průměrná prodejní cena celkového podílu o velikosti 7,7 mld. akcií (27 % na hlasovacích právech) se tak zvýšila na 4,14 USD za akcii, což při nákupní ceně na úrovni 3,25 USD za akcii představuje pro daňové poplatníky zisk ve výši 6,9 mld. USD. Celkový výnos z této investice včetně dividend z preferenčních akcií dosáhl úrovně 12 mld. USD. Ministerstvo financí stále vlastní warranty na 465 mil. akcií Citi. Akcie přidávají přes 3 %.

CEO Wells Fargo Stumpf uvedl, že banka je otevřena akvizicím na poli správy aktiv a brokerských služeb.

Společnost Blackstone Group se ve snaze o převzetí řetězce GNC Holdings spojí s čínským producentem potravin a nápojů Bright Food Group. Hodnota transakce by se měla pohybovat v rozmezí 2,5-3 mld. USD.

Toronto-Dominion Bank je údajně blízko koupě bývalé finanční divize automobilky Chrysler za 6-7 mld. USD. Nynějším vlastníkem Chrysler Financial je Cerberus Capital Management. Mezi možné zájemce patří dle WSJ i nizozemská ING Groep.

Prezident USA Barack Obama představil kompromisní návrh úpravy daní, který je štědřejší, než se očekávalo. Ekonomice by daňové změny měly v příštím roce poskytnout dodatečný stimul 185 mld. USD.

Očekávaná data následujícího dne:
CET Událost konsensus předchozí
9:00 ČR - Míra nezaměstnanosti 8,6 % 8,5 %
12:00 DE - Průmyslová výroba za říjen 1,0 % m/m -0,8 % m/m
Shrnutí vývoje na finančních trzích:
  7.12   6.12   Změna za den   Změna za rok
3M Pribor 1,23 1,22 0,01 -0,49
2Y IRS 1,98   1,95   0,03   -0,37
10Y IRS 3,14 3,09 0,05 -0,32
CZK/EUR 25,12   25,06   0,2%   -2,6%
CZK/USD 18,83 18,86 -0,2% 7,6%
USD/EUR 1,3337   1,3288   0,4%   -9,5%
PX 1175,1 1175,0 0,0% 6,3%
S&P 500 1230,9   1222,8   0,7%   12,5%
DJ STOXX 50 2582,2 2558,2 0,9% 5,0%

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu