Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf CETV Sarbu podruhé v prosinci prodal akcie firmy, tentokrát  za 19 mil. Kč při vyšší průměrné ceně

Šéf CETV Sarbu podruhé v prosinci prodal akcie firmy, tentokrát za 19 mil. Kč při vyšší průměrné ceně

09.12.2010 8:41, aktualizováno: 9.12. 9:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Ředitel mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) Adrian Sarbu podruhé v prosinci prodal akcie společnosti v objemu 50 tisíc kusů. Ve dnech 6. a 7. prosince akcie odprodal na průměrné ceně 20,27 USD/akcie (v cenovém rozmezí 20,25 – 20,29 USD/akcie) a svůj podíl držených transakcí takto zredukoval na 2,8 milionu akcií. Jejich aktuální tržní cena se bez prodaného podílu za 19 milionů korun v současné době pohybuje kolem 56 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 1,1 miliardy korun.

Prodeje jsou již druhé ve shodném objemu v prosinci po transakcích během 1. a 2. prosince, kdy šéf CETV Sarbu také prodával 50 tisíc akcií firmy, ovšem při průměrné ceně 19,56 dolaru (rozmezí 19,24 - 19,62 USD/akcie) a získal tak milion dolarů.


Skupina CETV v listopadu uvedla, že generálním ředitelem dceřiné společnosti CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, bude od ledna příštího roku Jan Andruško. Ve funkci nahradí Petra Dvořáka, který ke konci letošního roku rezignuje i na post viceprezidenta CETV pro televizní vysílání.

Akcie CETV aktuálně na pražské burze ztrácejí 0,9 procenta na úrovni 378 Kč/akcie. Analytici Deutsche Bank na titulu aktualizovali doporučení a to směrem na "koupit" ze stávajícího "držet". Cílovou cenu Deutsche Bank naopak snížila a to na nových 24 USD (451,20 Kč) z dosavadních 28 USD (526,40 Kč). Nový cíl je tak o bezmála 20 procent nad aktuální obchodní hladinou v Praze. Na americkém trhu Nasdaq titul včera uzavřel na úrovni 19,89 USD/akcie s minus 1,29 %, v afterhours mírně povyrostly na 19,98 USD/akcie (+0,44 %).

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.