Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ukrajina - Janukovyč zrušil polovinu ministerstev a vyhodil skoro všechny ministry

Ukrajina - Janukovyč zrušil polovinu ministerstev a vyhodil skoro všechny ministry

10.12.2010 12:46
Autor: mediafax

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč v rámci prosazování úsporných reforem zrušil polovinu ministerstev a dal výpověď skoro všem ministrům. Informuje o tom v pátek agentura Interfax.

Janukovyč propustil ministry rezortů dopravy, obchodu, regionálního rozvoje, těžby, životního prostředí, průmyslu, energetiky, pro mimořádné situace, kultury, práce a sociálních věcí, zemědělství, sportu, školství a domácnosti a vybavení.

Mimo to dal výpověď rovněž třem místopředsedům vlády. Svůj post si v kabinetu udrželi pouze čtyři ministři.

Agendy některých ministerstev Janukovyč navíc dekretem sdružil a do čela nově vytvořených rezortů okamžitě jmenoval nové osobnosti. Rovněž reorganizoval 21 státních orgánů, vytvořil devět nových, pět zrušil a dvě přejmenoval.

Ukrajina musí prosadit tvrdá úsporná opatření, aby příští rok snížila schodek státního rozpočtu na 3,5 procenta HDP a mohla tak čerpat další peníze z úvěru Mezinárodního měnového fondu ve výši 15 miliard dolarů (284,7 miliardy Kč).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data