Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital upsala s opcemi 9,2 milionu nových akcií, přes 100 milionů získaných dolarů využije na akvizice

KIT digital upsala s opcemi 9,2 milionu nových akcií, přes 100 milionů získaných dolarů využije na akvizice

13.12.2010 11:10
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

O dalších 1,2 milionu akcií za 14,4 milionu dolarů, tedy na ceně 12 USD/akcie, navýšila společnost KIT digital skrze využití opcí na nadlimitní úpis svůj očekávaný výnos z celkem 9,2 milionů nově vydaných akcií. Celkový očekávaný čistý výnos z transakce přesahuje 100 milionů dolarů a firma, která je lídrem trhu správy videoobsahu s tržním podílem nad 20 %, jej chce využít na další akvizice a posílení svého vedoucího postavení.

V rámci 30denní periody pro uplatnění nadlimitních opcí bylo upsáno celých 1,2 milionu akcií s cenou 12 USD/akcie, čímž KIT digital z opcí získala dalších 14,4 milionu dolarů. Dohromady s hlavní částí emise KIT digital upsala celkem 9,2 milionu nových akcií, což cenou 12 USD/akcie přináší celkem 110,4 milionu dolarů. Po očištění všech nákladů souvisejících s emisí KIT digital očekává čistý výnos v objemu 102,5 milionu dolarů. „Primárním využitím těchto zdrojů bude nákup a další investice do konkurenceschopného a obsahově rozšiřujícího byznysu jako součásti růstové strategie firmy,“ uvedla KIT digital v prohlášení. Úpisem nových akcií stoupl celkový počet vydaných akcií na zhruba 33,2 milionu. Podíl navýšení tedy dosahuje 27,7 procenta.

„Jsme přesvědčení, že zájem investorů potvrdil podporu našim růstovým cílům. Naše postavení na trhu chceme posílit ze současných více jak 20 na 50 procent během následujících 24 měsíců. Takový podíl považujeme za ideální pro maximalizaci tržeb, využití nákladů na R&D a maximalizaci strategické hodnoty společnosti. Organického růstu chceme dosahovat výběrovými akvizicemi,“ uvedl šéf KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. Podle něj firma bude zvažovat jak malé selektivní akvizice, tak i převzetí klíčového konkurenta, které by ji posunulo rychleji k naplnění růstových cílů. Podle Isaza Tuzmana právě realizované navýšení kapitálu poskytlo KIT digital zdroje na naplnění krátkodobých a střednědobých cílů společnosti. Akviziční strategii chce firma financovat vlastním kapitálem, cash flow z operací, případně vydáním dluhu tak, kde to bude považovat za výhodné, avšak v bez dalších emisí akcií. „Považujeme za významné připomenout, že management je s více jak čtyřmi miliony akcií za 20 milionů dolarů významným akcionářem společnosti, citlivým vůči ředění akciového kapitálu. Všechny zvažované akvizice mají předem jasné synergie s pozitivními dopady na cash flow marži firmy,“ uvedla KIT digital.

(Akcie KIT digital v Praze aktuálně rostou o 1,83 procenta na úroveň 278,40 Kč. Na Nasdaqu v pátek titul zakončil obchodování po růstu o 6,55 procenta na úrovni 15,46 USD/akcie (v přepočtu 294 Kč).

(Zdroj: KIT digital)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu
12:08Hrozba eskalace posílá ropu nahoru a kazí úvod týdne akciovým investorům  
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y