Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vnitřní informace: J.Ring - nároky MF zamítnuty v plném rozsahu

Vnitřní informace: J.Ring - nároky MF zamítnuty v plném rozsahu

29.12.2010 12:30
Autor: 

ČSOB (IČ 00001350)
Povinně uveřejňovaná informace – vnitřní informace

Rozhodčí nález: Nároky Ministerstva financí ČR vůči ČSOB zamítnuty v plném rozsahu, ČSOB přiznán nárok J.Ring

ČSOB dnes obdržela rozhodčí nález, kterým byl v plném rozsahu zamítnut nárok Ministerstva financí z roku 2007 vznesený vůči ČSOB, týkající se záruk poskytnutých při převzetí krachující IPB. Ministerstvo tento protinárok vyčíslilo na 33,3 mld. Kč.

Rozhodnutí potvrzuje dlouhodobý postoj ČSOB, která byla vždy přesvědčena, že postup při sanaci podniku IPB, včetně státních záruk, na kterých se stát a ČSOB v roce 2000 shodly, byl adekvátní situaci a v souladu s právem. V důsledku dokázal eliminovat riziko ohrožující celý bankovní sektor v České republice.

Nárok Ministerstva financí proto ČSOB od počátku považovala za nepodložený a rozhodčí senát jí dal plně za pravdu.

Rozhodčím nálezem byl zároveň přiznán ČSOB nárok vůči Ministerstvu financí na zaplacení záruky za pohledávku bývalé IPB za společností J.Ring ve výši 1,6 mld. Kč s příslušenstvím. ČSOB nikdy neměla pochyb o tom, že nárok na zaplacení záruky za předmětnou pohledávku vyplývá ze smluvní dokumentace. Rozhodčí senát tento názor v plném rozsahu potvrdil. Ministerstvo financí musí rovněž uhradit náklady arbitráže.

Rozhodčí nález je konečný a závazný. ČSOB v této věci zastupovala právní kancelář Baker McKenzie.

Zde uvedené informace nejsou určeny ke zveřejňování ani šíření, a to přímo ani nepřímo, ve Spojených státech amerických ani do nich. Tyto materiály nepředstavují žádnou nabídku cenných papírů k prodeji ve Spojených státech a cenné papíry nesmí být ve Spojených státech nabízeny ani prodávány bez registrace nebo výjimky z registrace podle zákona U.S. Securities Act z r. 1933 v platném znění a podle souvisejících pravidel, vyhlášek, pokynů a směrnic.(komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů