Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Holding Synot nabízí vedení Sazky dvě miliardy korun, za to požaduje 66 procent akcií

Holding Synot nabízí vedení Sazky dvě miliardy korun, za to požaduje 66 procent akcií

11.1.2011 18:23
Autor: mediafax

Dvě miliardy korun napumpuje holding Synot do loterijní společnosti Sazka potýkající se s vážnými finančními problémy. Požaduje za to 66 procent akcií Sazky s tím, že sportovním svazům zajistí podle zákona během příštích 15 let výplatu 250 milionů korun ročně, řekla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

"Holding Synot si je dobře vědom toho, že se společnost Sazka jako největší a nejúspěšnější loterijní společnost na českém trhu dostala do složité finanční situace. Nabízí jí proto spolupráci ve snaze najít společné řešení v souladu se zájmem managementu společnosti i akcionářů," uvedla firma ve zprávě. "Holding Synot si uvědomuje také sílu a význam sportu v České republice. Proto spolu s dalším silným investorem svou nabídku pomoci společnosti Sazka směřuje tak, aby zabezpečil finance pro sportovní svazy i v situaci, kdy Sazka potřebnými finančními prostředky nebude disponovat."

Nabízí, že ze zákonem stanovené části výtěžku na veřejně prospěšné účely z vlastních zdrojů bude financovat sportovní svazy. Ročně tak do oblasti sportu uvolní v souladu se zákonem 250 milionů korun s garancí plateb na období 15 let. Objem těchto prostředků se může měnit v závislosti na tom, jak bude proces restrukturalizace společnosti Sazka pokračovat. Pomoc bude trvat až do doby, kdy bude Sazka schopna řešit svou situaci bez uvedené podpory. V horizontu 15 let takto mohou sportovní svazy získat až 11 miliard korun.

K tomu je investor připraven skupině Sazka ihned poskytnout finanční prostředky ve výši dvou miliard korun s možností navýšení dle potřeby až na tři miliardy korun, a to formou navýšení kapitálu společnosti, poskytnutí podřízeného dluhu, popřípadě kombinací obou těchto variant.

Současní akcionáři společnosti pak budou nadále dostávat 34 procent z dividend. Synot očekává jejich výši přibližně 400 milionů korun v každém roce po zavedení restrukturalizace společnosti a splacení všech závazků. To pro svazy zajišťuje v období 15 let další výnos tři až čtyři miliardy korun. Jde tedy v souhrnu o 14 až 15 miliard korun, které sportovní svazy během 15 let získají.

Za to investor požaduje 66procentní akciový podíl v Sazce se všemi právy a povinnostmi z tohoto podílu vyplývajícími.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data