Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČEZ - Goldman Sachs snižuje doporučení, předhonil prý sektor

ČEZ - Goldman Sachs snižuje doporučení, předhonil prý sektor

13.1.2011 10:15, aktualizováno: 13.1. 10:55
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno Zisky, které si akcie ČEZu připsaly za poslední dva měsíce natolik převyšují výkon evropského energetického sektoru, že již není radno titul kupovat, vyplývá z nové zprávy banky Goldman Sachs.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Je to o tom
  13.1.2011 12:11

  jak to kdo napíše a jak si to KDO přečte.Na IPOINTU dokonce vyšel velký a červený nápis "Goldman Sachs downgraduje ČEZ! Naděje umírá?" ale mně to tak s tou jejich cenou nepřipadá...Jo kdyby tam dali i snížený cíl ceny třeba na tři sta, tak bych si šla zapít diazepam vodkou, ale takhle si v pohodě můžu dát zeleninový salát))
  ZUZKA
  • Re: Je to o tom
   13.1.2011 18:16

   Tak. tak - jelikož víme, že když GS něco upgraduje, tak chce (spolu se spřízněnými firmami) prodat, tak snad není proč se teď vzrušovat... ;-)
   Kalka.
 •  
  13.1.2011 11:35

  to co napsal GS je hodně nevěrohodné. Ponechali cílovku, potvrdili růstový potenciál, přesto měli evidentně motivaci říci, že investice do čez zase tak zajímavá není. Říkají to zároveň v době kdy po dlouhé odmlce cena elektřiny roste a na rozdíl od situace kdy měli cíl na čez nad 1000 Kč se mnoho nejasností kolem fundamentu čez vyjasnilo v jeho prospěch. Tento komentář GS k akciím čez má faktické důvody zcela jinde než v modelu cash flow :-)
  Michal
  • Souhlas,
   13.1.2011 12:00

   ale ono to u toho CF vždycky skončí:)
   valuer
 • No kdyby
  13.1.2011 11:06

  všichni snižovali jako GS se stejnou cenou, tak máme vyhráno.Dnes jsem někde četla, jestli člověk chce prodělat na akciích, tak ať poslouchá analytiky..Já věřím jen Bohu a ten asi akcie nemá rád
  ZUZKA
 •  
  13.1.2011 10:40

  Nejdříve je nutné vymyslet cenu a pak hledat fundamentální zdůvodnění. Jak jinak si vysvětlit rozdíly v doporučeních o desítky procent od "renomovaných" společností, viz tabulka.
  čtenář
  • Je to prosté,
   13.1.2011 11:17

   na cenu má vliv mnoho faktorů a každý ten faktor hodnotí jinak a nebo ho dokonce nebere v úvahu. Osobně bych ještě několik desítek procent klidně ubral........
   valuer
   • Re: Je to prosté,
    13.1.2011 19:03

    já bych zase několik procent, třeba i 20, přidal. Jaký mám důvod? Podívej se na momentum EON a RWE. Kromě toho bych to chtěl. stejně jako ty bys chtěl pár desítek procent ubrat. d;-))
    kompi
   • Re: Je to prosté,
    13.1.2011 19:03

    já bych zase několik procent, třeba i 20, přidal. Jaký mám důvod? Podívej se na momentum EON a RWE. Kromě toho bych to chtěl. stejně jako ty bys chtěl pár desítek procent ubrat. d;-))
    kompi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data