Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk eBay klesl jen na první pohled, výhled na letošek příjemně překvapil a poslal akcie výše

Zisk eBay klesl jen na první pohled, výhled na letošek příjemně překvapil a poslal akcie výše

20.01.2011 8:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Americký provozovatel internetové aukční síně eBay Inc. v posledním loňském čtvrtletí zaznamenal prudký pokles zisku na 559,2 milionu USD, tedy 42 centů na akcii, z předloňských srovnatelných 1,35 miliardy USD, neboli 1,02 dolaru na akcii. Důvodem však byla především srovnávací základna, protože předloni společnost zaúčtovala mimořádný zisk z prodeje společnosti Skype. Bez zahrnutí mimořádných položek však zisk stoupl o 24 procent a tržby v hlavní předvánoční sezoně vzrostly o pět procent. Spolu s lepším než očekávaným výhledem na letošní rok výsledky dopomohly titulu i ve včerejším negativním sentimentu na Wall Street k růstu přes 3 procenta na k 30 dolarům.

Po očištění o jednorázové položky čistý zisk za tři měsíce do konce prosince zisk na akcii činil 52 centů na akcii, o deset centů více než před rokem. Analytici očekávali zisk 47 centů na akcii. Tržby stouply za čtvrtý kvartál o 5,2 procenta na 2,5 miliardy USD. Tržby internetových obchodů, které zahrnují mimo jiné stránky eBay.com, Shopping.com a StubHub, vzrostly o čtyři procenta na 1,52 miliardy USD. Tržby divize plateb, která zahrnuje službu PayPal, se zvýšily o 22 procent na 971 milionů USD. Hrubý objem zobchodovaného zboží stoupl o šest procent na 15 miliard USD. Tento ukazatel měří hodnotu veškerého zboží prodaného na eBay bez automobilů.

Počet aktivních registrovaných uživatelů, což je pro investory hlavní ukazatel toho, jak se společnosti daří lákat nové prodávající a kupující, se zvýšil o pět procent na 94,5 milionu. Celkový objem plateb pak vzrostl o 26 procent na 26,9 miliardy USD a PayPal měl na konci roku 94,4 milionu aktivních registrovaných účtů.

Za celý rok se zisk firmy snížil na 1,8 miliardy USD, tedy 1,36 dolaru na akcii, z 2,39 miliardy USD, neboli 1,83 dolaru na akcii, v roce 2009. Tržby stouply o pět procent na 9,16 miliardy USD. Pro letošní rok eBay představila lepší výhled než očekával trhu. Za rok 2011 firma podle představeného výhledu očekává růst zisku na akcii do rozmezí 1,90 - 1,95 USD, tržby na 10,3 - 10,6 mld. USD. Očekávání trhu přitom byla dosud nastavena na zisk 1,86 USD/akcie a tržby 10,19 mld. USD (konsensus Bloomberg).

(Zdroj: čtk, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data