Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komise v USA zamítla patentovou stížnost Kodaku na Apple a RIM

Komise v USA zamítla patentovou stížnost Kodaku na Apple a RIM

25.01.2011 16:26
Autor: ČTK

Americká Komise pro zahraniční obchod (ITC) zamítla stížnost výrobce fotografických materiálů Kodak, podle níž fotografující telefony iPhone a BlackBerry zneužívají jeho technologii digitálního obrazu. Předběžné rozhodnutí soudce komise tak oslabilo šance Kodaku, aby s výrobci Apple a RIM uzavřel dohody o licenčních poplatcích.

Plné rozhodnutí komise se očekává do 23. května. Kodak je přesvědčen, že ITC přes nynější verdikt nakonec rozhodne v jeho prospěch a označí jeho patenty za platné a zneužité firmami Apple a RIM.

Kodak si k digitálnímu zpracování obrazu zaregistroval přes 1000 patentů a téměř všechny dnešní fotoaparáty na jeho technologii stojí. Kodak předložil stížnost na RIM a Apple před rokem. Uvedl v ní, že mobily iPhone a BlackBerry s fotoaparáty zneužívají jeho technologie z roku 2001 pro náhledy digitálních obrázků.

"Doporučení soudce komise představuje předběžný krok v procesu, o kterém jsme krajně přesvědčeni, že se uzavře ve prospěch Kodaku," uvedla hlavní právní zástupkyně Kodaku Laura Quatelová. Dodala, že tytéž patenty jiný soudce ITC potvrdil v jiném sporu Kodaku, a to s korejskými společnostmi LG a Samsung.

Kodak po komisi žádá, aby zabránila Apple a RIM dovážet přístroje s údajně zneužitou technologií. Vedle mobilních telefonů se požadavek Kodaku týká i další elektroniky s digitálním fotoaparátem. Apple se k tomu odmítla vyjádřit a RIM věří, že konečné rozhodnutí bude stejné jako předběžný nález, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data