Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

T. Vlk - Nepokoje v Egyptě, rostoucí cena ropy a negativní reakce akciových trhů... Plus týdenní výhled (video)

31.01.2011 14:56
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Na programu tohoto týdne bude další porce důležitých makrodat a to především z USA. Index nákupních manažerů ISM i Chicagský index ovšem již nyní dosahují vysokých hodnot, což značí optimismus v průmyslu, proto je riziko mírného poklesu indexů. Dalším klíčovým údajem bude v pátek zveřejněný počet pracovních míst - čeká se sice další nárůst, velkou neznámou však představuje nečekaná sněhová nadílka letošní zimy, proto představují tato čísla větší riziko než obvykle.

Pozornost si také zaslouží jednání ECB - změna sazeb není pravděpodobná, spíše půjde o vyjádření a budoucí tendence ECB nejen co se týče pomoci zadluženým zemím. Jednat bude i ČNB - ani zde se neočekává změna sazeb, může však zaznít, zda ČNB inklinuje ke zvyšování sazeb dříve, než se původně očekávalo.

V centru pozornosti je také vývoj v arabském světě, který již začal doléhat na finanční trhy. Nejvíce se sleduje situace v Egyptě, kde sílí pouliční nepokoje a roste riziko možného zneužití situace islamisty. Zvyšuje se poptávka po bezpečnějších aktivech a zároveň roste cena ropy. Na akciové trhy naopak situace působí negativně. Více k výhledu na tento týden sledujte ve videokomentáři Tomáše Vlka, analytika Patria Finance.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Victoria's Secret & Co (10/25 Q3, Bef-mkt)