Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha dohání růstem zbytek Evropy, vysoko míří ČEZ, Erste a Philip Morris

    Praha dohání růstem zbytek Evropy, vysoko míří ČEZ, Erste a Philip Morris

    21.02.2011 10:36

    Dnešní obchodování probíhá v poměrně klidném režimu. Objemy v celé Evropě dnes ale tlumí uzavření amerického obchodování. Burzy v Kanadě a Americe dnes zůstanou beze změn díky prezidentskému dni (Presidents' Day). Evropským akciím pomáhají do zisku překvapivě vyšší hodnoty indexu nákupních manažerů v eurozóně a také indexu podnikatelského klimatu Ifo v Německu.

    Index PX ale do vyšších zisků ženou spíše společnosti, které v něm mají velkou váhu. Erste Bank (940,5 CZK, 0,67%) se dnes obchoduje s velmi velkým spreadem a tak jí na 4 milionech zobchodovaného objemu stačilo pár obchodů k zisku 1 %. Banka reaguje především na slábnoucí českou korunu vůči euru, která od rána ztratila 0,2 %. Daří se také akciím Komerční banky (4221 CZK, 1,71%), které částečně mažou negativní reakci po výsledcích z minulého týdne a rostou o 1,5 % na 4220. Po výsledcích a potvrzené dividendě na 40 korunách posiluje i Telefónica O2 (399 CZK, 1,01%) o 0,7 %.

    Akcie ČEZu (825 CZK, 0,98%) jsou také výše o 0,8 %. Navzdory informaci o „vycouvání“ z tureckých aktivit, tak titul potvrzuje od dvouměsíčního minima 800 korun dosaženého v polovině února. Philip Morris (9700 CZK, 1,82%) zase udržel 9500 korun na které útočil v minulém týdnu a aktuálně roste o 1,1 % na 9700 korun. Akcie CETV (339,5 CZK, -0,15%) dnes vyklesávají před výsledky o dalších 0,3 % a jsou tak spíše výjimkou v indexu PX . Souhrnný index totiž posiluje o 0,8 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    25.08.2026
    22:01Americké trhy dnes mírně posilují  
    16:55AI jako technologicko-ekonomický bonus, nebo uchovatel trendu?
    16:35Čínské značky mohou do deseti let v Evropě vyrábět 1,5 milionu aut ročně
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?
    8:47USA oznámily sankce proti Íránu, bitcoin už nad 80 tisíci dolary  
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board