Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Blackrock snížil svůj podíl v mediální CETV o čtvrtinu zpět pod 5% úroveň (+komentář Patrie)

Blackrock snížil svůj podíl v mediální CETV o čtvrtinu zpět pod 5% úroveň (+komentář Patrie)

10.03.2011 8:45, aktualizováno: 10.3. 12:06
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

O více než čtvrtinu snížila svoji akciovou účast v mediální skupině Central European Media Enterprises (CETV) skupina Blackrock do konce února letošního roku. V regulatorním hlášení americké komisi pro cenné papíry SEC firma uvedla, že k 28. únoru 2011 drží v CETV celkem 2.401.179 akcií, což představuje 4,22% podíl. Na konci roku 2010 Blackrock reportoval držení 5,68 procenta akcií, v číselném vyjádření 3.228.273 ks akcií CETV.

Podíl Blackrock CETV se uskutečněným odprodejem vrací zpět pod 5% hranici. V průběhu posledního čtvrtletí roku 2010 Blackrock navýšil svůj podíl ze 4,56 procenta na konci 3Q10 na 5,68 procenta na konci roku 2010.

Zpráva o snížení podílu Blackrock je negativního ražení po předchozích dvou pozitivně laděných informacích o navýšení podílu ze strany dominantního akcionáře Time Warner a nákupu akcií CETV finančním ředitelem Sachem. "Navýšení podílu společností Time Warner lze vnímat jako důvěru v růstový potenciál CETV, což vyznívá pozitivně. Nicméně snižování podílů velkými finančními investory jakou jsou Blackrock nebo Testora vyznívá naopak negativně. Domnívám se, že růst akcie v posledních týdnech není fundamentálně podložen a dle našeho ocenění se akcie nyní obchodují nad naší férovou cenou, zhodnotil zprávu Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance.

Dle dat Bloomberg je CETV aktuálně pokrývána celkem 17 analytickými názory, z nichž šest je nákupního, devět neutrálního a dvě prodejního charakteru a konsensuální cílová cena je posazena na úrovni 23,59 USD/akcie, v přepočtu 414,50 Kč/akcie. Aktuální obchodní hladina titulu v Praze je 350 korun.

Americká mediální společnost Time Warner v úvodu března koupila 3,12 milionu akcií CETV při průměrné ceně 19,45 dolaru za akcii (asi 340,5 Kč). Investicí, která při převodu na české koruny přesahuje hodnotu jedné miliardy korun (60,3 milionů dolarů), Time Warner navýšila svůj podíl o 5,5 procenta na skoro 31 procent (asi 17,62 milionu akcií). Prodejcem byla kyperská společnost Testora, která je součástí skupiny PPF Investments nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ta pro SEC potvrdila, že odprodala celý svůj podíl v CETV. Krok Time Warner nicméně znamená pokračující důvěru ze strany dominantního akcionáře.

Finanční ředitel CETV toto pondělí nakupoval akcie společnosti. Dle hlášení americké komisi pro cenné papíry SEC David J. Sach nakoupil celkem 11500 akcií společnosti na ceně 19,96 USD/akcie, což transakci dává celkový objem bezmála 230 tisíc amerických dolarů či v přepočtu více než čtyři miliony českých korun. Počet svých doposud držených akcií CETV tímto obchodem Sachs rozšířil téměř o třetinu na celkových 40 tisíc akcií, což při aktuální tržní ceně v Praze 350 Kč/akcie na americkém trhu Nasdaq 19,90 USD/akcie dává jeho podílu tržní hodnotu celkem 14 milionů korun či 796 tisíc amerických dolarů.


(Zdroj: Blackrock, SEC)


Váš názor
  •  
    10.03.2011 10:16

    Blackrock to koupil čistě na spekulaci. Věděl o chystaném nákupu TWX od Testory. Proto bych to neviděl jako negativní zprávu. Prostě realizoval zisk, pro který si tam přišel.
    vikeza
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data