Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie oslabuje po zemětřesení na severovýchodě Japonska...

Asie oslabuje po zemětřesení na severovýchodě Japonska...

11.03.2011 8:46, aktualizováno: 11.3. 9:10
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Aktualizováno

V polovině asijské seance jsou všechny hlavní indexy v záporu, tlačené níže zejména nepřehlednou situací po zemětřesení, které dnes o síle 8,9 stupně Richterovy škály udeřilo na severovýchod Japonska.  Tamní úřady následně vydaly varování před až 10metrovou vlnou tsunami, která by mohla zasáhnout celé severozápadní Tichomoří. Varování platí i pro souostroví Severní Mariany, Filipíny, Rusko, Tchaj-wan, ostrov Guam, Marshallovy ostrovy, Indonésii, Papuu-Novou Guineu, Nauru, Mikronésii a Havajské ostrovy. Nikkei 225 zakončil seanci se ztrátou 1,72 %, Hang Seng index je o 1,99 % níže, zatímco SP/ASX200 ztrácí 1,17%.

Futures kontrakty na trhy ve Spojených státech oslabují o 0,3-0,5 %, v případě Evropy jsou o 0,8 % slabší.

Pokud si odmyslíme efekt zmíněného zemětřesení, trhy jsou pod tlakem díky kombinaci pokračujícího napětí na severu Afriky, vyšším než očekávaným údajem o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech a vyšší než očekávanou inflací v Číně (+4,9 % y/y v únoru).

V rámci indexu MSCI Asia Pacific jsou největším propadákem akcie ze segmentu spotřebního zboží, společně s těžebními společnostmi - nedaří se BHP Billiton (2300 GBp, -3,48%) Plc ani Rio Tinto (3931,5 GBp, -3,83%) Plc, oslabují také Jiangxi Copper v Hong Kongu.


Váš názor
  • ????
    11.03.2011 9:54

    Když to včera ruplo v Amíkově, tak ještě žádné zemětřesení nebylo a že na to budou ostatní trhy navazovat ví už i moje dcera. Tak jaképak zemětřesení!! DAX to včera i dnes taky dostává a se zemětřesením má prd společného. Vy si vždycky odůvodnění najdete, ale tentokrát je to hodně mimo mísu.
    erko1
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data