Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    T. Kálal - Možná korekce na eurodolaru; oslabující japonský jen; tento týden poslední možnost pro KB s dividendou (video)

    05.04.2011 15:17

    Obchodování na evropských trzích je od počátku tohoto týdne poměrně klidné, bez jasnějšího směru se obchoduje také měnový pár eurodolar - ten stanovil silnou resistenční linii kolem úrovně 1,425 dolarů za euro. O dalším směru eurodolaru by se mělo rozhodnout tento čtvrtek při zasedání Evropské centrální banky - zvýšení úrokových sazeb by bylo pozitivní zprávou pro euro, podle makléře Patria Direct Tomáše Kálala ale mohou být tato očekávání již zahrnuta v současném kurzu a mohlo by dojít spíše k mírné korekci s cílem kolem 1,4 dolarů za euro.

    Zajímavější je situace na měnovém páru americký dolar japonský jen - intervence zemí G7 z poloviny března s cílem oslabit jen a pomoci tak japonské ekonomice se zdá být velmi úspěšná, jen oslabil už o 10%. Razantní je i přeskupení spekulantů na tomto měnovém páru - ještě minulý týden bylo 85 % spekulantů v dlouhých pozicích, nyní je to jen 64%. Pokud by pokračovalo takovéto snižování podílu spekulantů v dlouhých pozicích, mohlo by to znamenat dlouhodobější oslabování japonského jenu vůči americkému dolaru.

    Na domácí burze je pozornost soustředěna na akcie Komerční banky, které se tento týden naposledy obchodují s nárokem na dividendu. Více k situaci na měnových trzích a domácí burze sledujte v následujícím videokomentáři.

    Upozornění: Prosíme přečtěte si Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent
    11:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    11:46Česko má druhou nejnižší inflaci v EU
    10:55Česká bankovní asociace nadále očekává letos růst české ekonomiky o dvě procenta
    10:29Bank of America vidí u Nvidie výrazný potenciál. Trh podle ní přeceňuje rizika AI investic  
    9:24Rozbřesk: Život na dluh se ve vyspělých zemích začíná prodražovat
    8:45Odložená kanadská cla, Írán i OpenAI  
    6:01V Německu loni zaniklo téměř 190 tisíc firem. Dopady krize se rozšiřují napříč ekonomikou
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data