Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zisk Intelu stoupl díky podnikové poptávce po počítačích o 29 % a předčil očekávání

    Zisk Intelu stoupl díky podnikové poptávce po počítačích o 29 % a předčil očekávání

    20.04.2011 9:00
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Největší světový výrobce čipů Intel zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 29 procent na 3,16 miliardy dolarů. Zisk na akcii dosáhl 56 centů a přesvědčivě předčil očekávání na úrovni 46 centů. Firma těžila z pokračující podnikové poptávky po nových počítačích.

    Tržby společnosti stouply o čtvrtinu na 12,8 miliardy dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je odhadovali na 11,6 miliardy dolarů. Firma zároveň poskytla výhled na stagnaci tržeb na úrovních 1Q pro druhé čtvrtletí roku, když předpověděla úroveň 12,8 miliardy dolarů s odchylkou 500 mil. USD na obě strany (tedy 12,3 až 13,3 miliardy dolarů). To je ale také pozitivním překvapením pro trh, který konsensuálně kalkuloval s úrovní 11,85 mld. USD.

    Výsledky dále přinesly očekávání Intelu pro hrubou marži druhého čtvrtletí na úrovni 61 %, což je pod očekáváním 62,3 %, ale celoroční výhled firmy na 63 % je již zhruba v souladu s očekáváním trhu 63,2 %. Kapitálové výdaje firma plánuje pro celý rok na úrovni 9,8 až 10,6 mld. USD při konsensu trhu 9,01 mld. USD.

    Nárůst tržeb zmírnil obavy z toho, že na sektor čipů pro osobní počítače bude mít negativní vliv rostoucí popularita chytrých telefonů a tabletů. Celosvětový prodej osobních počítačů se v prvním čtvrtletí podle výzkumné společnosti Gartner meziročně snížil o 1,1 procenta na 84,3 milionu kusů. Zaznamenal tak první pokles od roku 2009.

    Finanční ředitel Intelu Stacy Smith uvedl, že na výrobu firmy nemají dopad problémy s dodávkami součástek, které způsobilo březnové zemětřesení v Japonsku. "Nevidíme nic, co by omezovalo naši schopnost vyrábět podle poptávky," dodal.

    Akcie Intelu, které se v rámci obchodování posunuly o 1,2 % výše k úrovni 19,90 USD/akcie, následně v afterhours v reakci na výsledky poskočily o 4,6 % k 20,8 USD/akcie.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y