Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

P. Mokoš - Na globálních trzích opět rally; ČEZ na svých ročních maximech, zajímavá Erste Bank (video)

27.04.2011 13:23
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Na globálních akciových trzích se opět rozpoutala rally po záplavě příznivých korporátních výsledků,  zajímavý bude také údaj o americkém HDP za prvním čtvrtletí, který bude zveřejněn ve čtvrtek. Negativní zprávou zůstává rostoucí cena ropy, která se dostala již na úroveň 112 USD za barel, a hrozba bankrotu Řecka, která tlačí ceny akcií bank na nižší úrovně.

Obecně pozitivní vývoj na globálních trzích příznivě ovlivňuje sentiment na pražské burze - akcie společnosti ČEZ se dostaly až na roční maxima nad úroveň 920 Kč a mnoho titulů se zdá být překoupených. Zajímavými tituly jsou však akcie Erste Bank, které se této rally zatím nezúčastnily - banka navíc zítra reportuje své hospodářské výsledky za první čtvrtletí a horší scénář je již podle Pavola Mokoše, makléře Patria Direct, započítán v ceně akcie - v případě příznivějších čísel by tak titul mohl výrazněji posílit. Více k situaci na akciových trzích sledujte v následujícím videokomentáři.

Upozornění: Prosíme přečtěte si Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů
9:12Rozbřesk: Inflace v potravinách bude vyšší zejména v roce 2027, růst cen koruně nepomůže
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
8:49CSG hrozí žalobou Kofingu, Trumpovy výhrůžky zvedají ceny ropy a americké pojišťovny slaví  
6:06PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
06.04.2026
22:00S&P 500 rostl čtvrtým dnem v řadě; čeká se na Trumpovo ultimátum  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC