Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HN: Šéf ČSSD připouští vládu s pomocí KSČM

HN: Šéf ČSSD připouští vládu s pomocí KSČM

29.04.2011 8:43
Autor: mediafax

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka už ví, s kým by chtěl Česku vládnout. Pokud se opozici podaří svrhnout vládu a vyvolat předčasné volby, počítá takzvaný plán B se vznikem menšinového kabinetu socialistů s podporou KSČM, říká Sobotka v rozhovoru v pátečních Hospodářských novinách.

"Kdybychom vyhráli volby s výrazným náskokem, je pro nás možná varianta menšinové vlády. Podpora KSČM je jednou z variant, koalice s nimi není naším cílem," řekl Hospodářským novinám Sobotka.

Vládní koalice se sice minulý týden dohodla na pokračování společného projektu, ale nadále se zmítá v problémech. Na červen jsou plánovány další rekonstrukce kabinetu, dohoda o konečné podobě reforem a hlasování o důvěře. V případě pádu kabinetu Petra Nečase by se ČSSD při současném poměru sil podle Sobotky nepokoušela o sestavení jiné vlády, ale byla by pro vyvolání předčasných voleb, informují Hospodářské noviny.


Váš názor
  • sobotka spasitel
    29.04.2011 10:38

    A je to tady národe . Reklama na rovnátka a úsměv roku spasí národ český. Asi si to ale zasloužíme. Stále nechci věřit tomu, že ta politická smečka je vizitkou stavu naší populace i když ???????? Napřed začne podpora komoušů v parlamentu , tak kolem r. 2020 přijde slučovací sjezd . To bude dílo až se Sobotka na václaváku usměje na skandující davy odborářů a oznámí : Práááávě jsem se vrátil z HRADU , pan prezident mě ještě poznal a zeptal se ,co si přeju.Vyslechl mne ademisi přijal. Aplaus " ať žije KSČSSD , již nikdy jinak !!!!!!! Podnikatelé , živnostníci a ostatní, co se živíte tím že dokonce pracujete bděte.
    karel
    • Re: sobotka spasitel
      29.04.2011 11:00

      Je čas na blanické rytíře nebo klacky.
      Homo
  •  
    29.04.2011 9:39

    Sobotka je pro ČSSD požehnáním.Je zajímavé,že ti správní lidé nastupují vždy,když je v instituci,kde působí,krize.Pánbu s námi a Paroubek pryč.
    bob
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y