Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investice Zdeňka Bakaly: Těžba, ropná pole, telekomunikace, média či software

Investice Zdeňka Bakaly: Těžba, ropná pole, telekomunikace, média či software

11.05.2011 10:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Ropa, elektronika, telekomunikace, vývoj software či nemovitosti. Více o současných i minulých investicích Zdeňka Bakaly poodkrývá nový web společnosti BXR Group, jejímž padesátiprocentním akcionářem je Zdeněk Bakala. Právě na něm skupina informuje o svých současných investicích i o minulých investicích svých zakladatelů, v první řadě Zdeňka Bakaly.

Nový web shrnuje prakticky všechny důležité investiční aktivity BXR Group, a může tak přinést některá překvapení. O podílu Zdeňka Bakaly a BXR Group v některých firmách až dosud ekonomická veřejnost a média nevěděla, nebo se o nich alespoň nepsalo tak často jako o hojně diskutovaných NWR, RPG Real Estate či AWT. V minulosti tak Zdeněk Bakala a další investoři, kteří následně zformovali BXR Group, investovali například do Českých radiokomunikací, méně známá je i jejich investice do českého výrobce antivirových programů AVG či do maďarského chemického kombinátu TVK. Jednou z trvajících investic BXR Group je pak například podíl ve firmě ETA, kanadském poskytovateli mobilních skartovacích služeb Shred-It či ve společnosti Central European Petroleum, která vlastní průzkumná práva na 1 milión akrů ropných polí v Německu.

Mezi další investice BXR Group patří například Green Gas International, energetika obnovitelných zdrojů, kovertující emise metanu z uhelných dolů na energii. Působí v ČR, Německu, Švýcarsku, USA, Kolumbii či na Ukrajině s kapacitou cca 115 MW a roční redukcí emisí o 2,1mt ekvivalentu CO2. BXR drží 75% podíl.

„BXR Group zřídila tento web pro všechny zájemce z celého světa o detailnější informace o této mezinárodní společnosti a jejích ekonomických aktivitách. Má sloužit mimo jiné i pro usnadnění práce médiím, která o společnosti či majetku jejích akcionářů často referují,“ komentoval nové internetové stránky Pavel Kočiš, mediální zástupce Zdeňka Bakaly. Další i investic je například Tower Group se sídlem v Dánsku a portfoliem zhruba 10 tisíc bytů v Berlíně a Severním Porýní Vestfálsku s hrubou hodnotou překračující 600 milionů eur. BXR ovládá 57 % společnosti.

Celá BXR Group sídlí v Amsterdamu a je mezinárodní investiční skupinou s aktivy převyšujícími 6 miliard amerických dolarů. Investuje v odvětvích od těžebního průmyslu, dopravy a nemovitostí přes média, energetiku a chemický průmysl až po telekomunikace či zdravotnictví.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data