Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Sazky Hušák navrhuje restrukturalizaci dluhů a prodej majetku

Šéf Sazky Hušák navrhuje restrukturalizaci dluhů a prodej majetku

16.05.2011 15:53
Autor: ČTK

Reorganizace Sazky by měla podle návrhu jejího šéfa Aleše Hušáka spočívat především v restrukturalizaci dluhů, prominutí jejich části a odkladu jejich splatnosti. Dále by Sazka měla prodat část svého majetku nebo podniku, zajistit financování provozu a provést provozní restrukturalizaci. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Sazka je od konce března v úpadku.

"Dlužník (Sazka) dále předpokládá, že v návaznosti na povolení reorganizace dojde k obnovení alespoň určité části příjmů z loterijní i neloterijní činnosti, které významným způsobem poklesly bezprostředně po vydání usnesení o úpadku dlužníka. Z tohoto důvodu je dlužník též přesvědčen, že uspokojení pohledávek jednotlivých skupin věřitelů v průběhu reorganizace bude vyšší ve srovnání s uspokojením, které by přineslo řešení úpadku ve formě konkurzu," uvádí materiál.

Investiční skupina Penta, tedy možný investor, ke kterému se kloní Hušák, minulý týden uvedla, že by podle ní měli věřitelé odepsat zhruba 60 procent z nominální hodnoty dluhů Sazky. Hušák už dříve řekl, že na reorganizačním plánu s Pentou nespolupracuje, že ho připravuje sám.

Další návrh na reorganizaci eviduje soud podle insolvenčního rejstříku od ostravské společnosti BQ Investment. Ta má u Sazky pohledávku za více než 883.000 korun a navrhuje v rámci reorganizace rozdělení Sazky. Do jednoho podniku by podle návrhu měla být vložena všechna aktiva spojená s provozem hlavní činnosti Sazky a tento podniky by byl oddlužen. Ve druhém podniku by zůstaly všechny závazky a vše co nesouvisí s hlavní činností Sazky, tedy nemovitosti, pohledávky a jiné investice.

Návrh BQ Investment předpokládá dále vydání dvou emisí akcií. Věřitelům by náleželo z první emise 80 procent akcií a 20 procent nynějším akcionářům. Druhá emise by byla částečně nabídnuta finančním investorům a z výtěžku by se obnovil provoz Sazky. Další část druhé emise by náležela tomu, kdo bude pověřen řízením reorganizace.

Sazka je v úpadku kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Městský soud v Praze zaevidoval 2075 věřitelů s pohledávkami za 41,1 miliardy . Insolvenční správce Josef Cupka následně popřel pohledávky za loterijní společností Sazka ve výši 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard . Zbylé pohledávky za 9,273 miliardy zůstávají zatím nedořešené.

Ministerstvo financí počátkem minulého týdne pozastavilo Sazce licenci na provozování číselných loterií kvůli tomu, že Sazka nevyplatila včas výhru ve Sportce za více než 103 milionů korun. Výhru však Sazka podle mluvčího Tuny postupně splácí. Proti pozastavení licence se Sazka odvolá.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.07.2025
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla
11:59ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci stoupla víc, než se čekalo
11:49Komentář analytika: Přijdou pro Nvidii z Číny dobré zprávy?  
11:00Akcie před inflací a výsledky lehce rostou. Trump znovu ustupuje a posílá vzhůru Nvidii  
10:23Obrat Washingtonu, Nvidii povolil vyvážet čipy H20 do Číny. Akcie se dostávají nad 170 dolarů
9:02Rozbřesk: Ukáží se už cla v americké inflaci? Nápověda dnes odpoledne
8:51Čína ukazuje odolnost vůči americkým clům, Trump prodá zbraně na Ukrajinu. Evropa zahájí pozitivně  
8:37Čínská ekonomika stále drží růst nad 5 procenty a překvapuje odolností proti americkým clům
8:36Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč
8:31Cla by sebrala české ekonomice 0,4 % z růstu letos a 1,1 % příští rok, odhaduje MF. Trump opět po „náhozu“ avizuje ochotu jednat
5:55Měla by nastat změna ve vedení Applu?
14.07.2025
18:05Důvěryhodnost amerických obligací na úrovni Řecka a Itálie?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bank of New York Mellon Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Blackrock Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
7:00Telefonaktiebolaget LM Ericsson (06/25 Q2)
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
12:45JPMorgan Chase & Co (06/25 Q2)
13:00Wells Fargo & Co (06/25 Q2)
13:30State Street Corp (06/25 Q2)
14:00Citigroup Inc (06/25 Q2)
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index