Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Méně NWR pro BXR... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Méně NWR pro BXR... denní přehled Trhy, data, výsledky

    02.06.2011 17:58
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    Společnost NWR dnes oznámila, že její majoritní vlastník BXR Mining, hodlá uvolnit na trh 16 mil. akcií, tedy asi 6,1% podíl. Chce tak prý dále navýšit likviditu na trhu po reinkorporaci společnosti do Velké Británie a vyhovět zájmu investorů před očekávaným přijetím do indexu FTSE 250, o němž se má rozhodnout již ve středu 8. června. Konečný objem odprodaných akcií bude záviset na nabízené ceně, ale společnost BXR Mining nehodlá uvolnit na trh více než 16 mil. kusů akcií. V případě prodeje celého uvolněného objemu akcií by podíl BXR Mining v NWR klesl ze současných 64,3% na 58,2%. Akcie dnes v Praze spadly o 4,9%.

    Akcie společnosti ČEZ se dnes na pražské burze naposledy obchodovaly s nárokem na dividendu 50 korun na akcii. Dividenda tvoří zhruba 57 procent z konsolidovaného zisku po zdanění v loňském roce a dividendový výnos činí 5,3%.

    Evropa:
    Agentura Moody's snížila rating Řecka o další tři stupně na Caa1. Navíc výhled ratingu zůstává negativní. Podle Moody's dosahuje pravděpodobnost selhání Řecka 50 %, tržní ohodnocení zahrnuté v CDS implikuje 70procentní pravděpodobnost selhání při splácení.

    USA:
    Ani dnešek nepřinesl nijak příznivá data. Nové průmyslové zakázky v dubnu klesly o 1,2 % po březnovém zvýšení o 3,8 %. Nejvýrazněji se snížily objednávky dopravních prostředků, v případě letadel klesly o 30 %, u automobilů se snížily o 5,5 %.

    Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se minulý týden příliš nezměnil a nadále zůstává poměrně vysoký. Konkrétně dosáhl hodnoty 422 tis. Totéž platí o celkovém počtu vyplácených dávek, který činí 3,7 mil. Trh práce nadále nejeví známky zlepšení.

    Banka Goldman Sachs obdržela soudní obsílku od státního zástupce okrsku Manhattan ve věci aktivit banky, které mohly vést k finanční krizi. Akcie GS odepisují 1,5 %.

    Agentura Moody´s zahájila proces přehodnocování ratingu Bank of America, Citigroup a Wells Fargo. Moody´s se zaměří na možné dopady omezení vládní podpory systémově důležitým bankám. Akcie BofA a Citigroup obchodují kolem včerejších závěrečných úrovní, akcie Wells Fargo ztrácejí 1 %.

    Banka Citigroup ukončila činnost svého hedgeového fondu, který disponoval 400 mil. USD a sázel na pohyby akcií pomocí matematických modelů. Manager fondu Shakil Ahmed povede elektronickou tvorbu trhu.

    Ostatní:
    Akcie výrobce počítačů Acer dnes odepsaly maximálně možných 7 % (denní limit) poté, co audit zjistil jisté nesrovnalosti ve stavu zásob a pohledávek.

    Očekávaná data následujícího dne:

    CET Událost konsensus předchozí
    9:00 ČR - maloobchod (duben) 2,8% y/y 2,1% y/y
    14:30 USA - míra nezaměstnanosti (květen) 8,90% 9,00%
    14:30 USA - změna počtu pracovních míst (květen) 170 tis. 244 tis.
    16:00 USA - ISM v sektoru služeb (květen) 54 52,8

    Shrnutí vývoje na finančních trzích:

      2.6.   1.6.   Změna za den   Změna za rok
    3M Pribor 1,2 1,21 -0,01 -0,03
    2Y IRS 1,93   1,95   -0,02   0,25
    10Y IRS 2,98 2,98 0 0,16
    CZK/EUR 24,52   24,52   0,00%   -5,80%
    CZK/USD 16,99 16,99 0,00% -22,10%
    USD/EUR 1,4435   1,4429   0,00%   20,90%
    PX 1240 1245,8 -0,50% 12,40%
    S&P 500 1312,8   1330,5   -1,30%   25,50%
    DJ STOXX 50 2573,5 2600,8 -1,00% 10,80%

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.07.2026
    6:04Je Musk zodpovědný vůči AI, ale hovoří nezodpovědné nesmysly o Evropě?
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba