Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Do CS Cargo majoritně vstoupí fondy Tuffieh, stávajícím majitelům zůstane 15 %

Do CS Cargo majoritně vstoupí fondy Tuffieh, stávajícím majitelům zůstane 15 %

03.06.2011 12:20
Autor: ČTK

Firma Tuffieh Funds SICAV se dohodla s finanční skupinou Trifid, že od ní odkoupí většinový podíl v tuzemské dopravní firmě CS Cargo. Její dosavadní majitelé Marek Lehečka a Petr Zvěřinský si pak podle dohody ponechají 15 procentní podíl ve firmě. Prodej akcií musí ještě odsouhlasit financující banky a orgány dohledu. Cena uvedené transakce není veřejná, sdělila dnes firma Tuffieh v tiskovém prohlášení pro ČTK.

"CS Cargo je zajímavou příležitostí ke vstupu do dopravního sektoru, kde očekáváme po krizi atraktivní střednědobý růst," uvedl partner Tuffieh Jan Schiesser.

CS Cargo je mezinárodní holding působící v oboru logistických služeb v osmi evropských zemích, převážně v regionu střední a východní Evropy. Jeho stoprocentním vlastníkem je CS Cargo Group N.V., dříve Trifid Holding. Společnost Trifid zvýšila svůj sedmdesátiprocentní podíl v CS Cargo na 100 procent loni v květnu, kdy odkoupila podíl od UniCredit Group.

Tuffieh Funds SICAV spravuje čtyři speciálně zaměřené fondy určené pro kvalifikované investory. Tuffieh Funds je licencovaným subjektem regulovaným Malta Financial Services Authority.

Firma Tuffieh, za kterou stojí někdejší šéf strategického obchodního rozvoje PPF Jan Blaško, počátkem letošního roku získala stoprocentní podíl ve společnosti PPF Healthcare. Ta drží majetkovou účast ve společnosti Euroclinicum, vlastnící pět regionálních poliklinik, a v Canadian Medical Care (CMC).

Euroclinicum vlastní regionální polikliniky v Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Přelouči, Pardubicích, ve Slaném a jednu nemocnici ve Zlíně a dvě laboratoře v Praze. Canadian Medical Care je ambulantní klinika v Praze, která poskytuje nadstandardní zdravotní péči české a zahraniční klientele. CMC působí v Praze 6 a 4.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
13:15Týdenní výhled: Výprodej drahých kovů dolehl i na akcie, na programu trh práce, ECB i ČNB  
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu