Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

P. Mokoš - Euro si otevírá prostor až k úrovni 1,49 USD/EUR, příležitostí na komoditním trhu může být ropa (video)

09.06.2011 8:59
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Globální akciové trhy pokračují ve výběrech zisků navzdory tomu, že na trhy již žádné nové negativní zprávy nepřichází. Zajímavě se vyvíjí eurodolar, kde již neplatí, že špatná nálada na trzích znamená silnější dolar. Investoři naopak začali spekulovat na posílení eura v návaznosti na špatná čísla z USA a případnou další podporu pro Řecko. Eurodolar tak pokořil důležitou technickou úroveň 1,45 a otevírá si prostor k růstu až k úrovni 1,49 USD za euro. Případné proražení hladiny 1,49 USD/EUR by pak mohlo znamenat další posilování až přes 1,50 USD/EUR.

Oslabující dolar by mohl podpořit komodity, které v poslední době klesaly, a to zejména ropu. Ta se v posledních týdnech pohybuje v úzkém pásmu 95 - 105 dolarů za barel a aktuálně se obchoduje kolem úrovně 100 dolarů. Dalším pozitivním vlivem na vývoj ceny ropy by pak mohla být současná nedohoda členů OPEC o navýšení těžebních kvót a zprávy o dodávkách ropy v USA. Více přináší komentář Pavola Mokoše, makléře Patria Direct.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data