Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hušák by prý mohl přijít o mzdy z předchozích let, Cupka poslal do Sazky policii

Hušák by prý mohl přijít o mzdy z předchozích let, Cupka poslal do Sazky policii

09.06.2011 9:43
Autor: ČTK

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák by mohl přijít nejen o odchodné, ale za určitých okolností také o mzdy z předchozích let. ČTK to včera řekl Jan Procházka z advokátní kanceláře Ambruz & Dark. Důvodem by mohl být souběh funkce člena statutárního orgánu s pracovním poměrem na pozici generálního ředitele.

"Souběh funkcí totiž má podle řady rozhodnutí Nejvyššího soudu za následek neexistenci pracovní poměru. Insolvenční správce by tak za určitých okolností mohl žádat po Hušákovi i vrácení veškerých mzdových a dalších plnění poskytnutých v uplynulých třech letech v souvislosti s neexistujícím pracovním poměrem," uvedl Procházka. Hušákův mluvčí Jan Tuna ČTK řekl, že vše bylo ošetřeno standardně podle zákona a jako u jiných společností.

Souběh funkcí není možný podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z prosince 2010. Podle soudu nelze působit ve společnosti jako statutární orgán a tytéž činnosti vykonávat na základě pracovního poměru. Mnoho českých firem ale tímto způsobem funguje.

V budově Sazky včera zasahovali policisté. Přivolal je insolvenční správce firmy Josef Cupka kvůli podezření, že z budovy jsou stěhovány věci, které patří Sazce. Podle Hušáka šlo o jeho soukromé věci.

"Vzhledem k tomu, že měl insolvenční správce Sazky Cupka důvodné podezření, že je nakládáno s hodnotnými předměty, které jsou součástí majetkové podstaty Sazky, učinil veškeré kroky k zajištění ochrany majetku společnosti a povolal proto do sídla firmy i Policii ČR," uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá.

Hušák tvrdí, že šlo výlučně o věci v jeho osobním vlastnictví. "Po dohodě s Cupkou včera zaměstnanci dceřiné společnosti Sazky měli odstěhovat moje soukromé věci z mé kanceláře ve společnosti. U všeho byl pověřený pracovník odboru správy majetku Sazky, který potvrdil, že jde o věci v mém osobním vlastnictví. Je jasné, že vše je součástí sílící diskreditační kampaně proti mé osobě," sdělil Hušák.

Hušák ale podle Tiché zásadně porušil dohodu, podle níž jeho soukromé předměty, které si bude chtít z budovy odnést, budou nejprve zaprotokolovány. Místo toho se bez vědomí správce či jiného člena jeho týmu pokusil z budovy společnosti odvézt více než stovku uměleckých děl a dalších věcí. Zaměstnanci Sazky, kteří byli údajně pověřeni Hušákem, aby věci z budovy odvezli, nebyli schopni jakkoliv prokázat, že jde o jeho soukromý majetek.

Cupka v úterý odvolal Hušáka z funkce generálního ředitele Sazky. Hušák, který nadále zůstává předsedou představenstva, nedostane prý ani žádné odstupné. Podle Hospodářských novin měl v případě odchodu z loterijní firmy dostat odstupné v řádech desítek milionů korun.

Sazka je v konkurzu od minulého pondělí. Do insolvence a do konkurzu se dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.


Váš názor
  • Jádro pudla ...
    09.06.2011 9:50

    Jádro pudla je v " tytéž činnosti " .
    /eye/
    • Hušák si to pohlídal
      09.06.2011 10:48

      Jsem si jist, že to měl Aleš pohlídané.... z jedné funkce kradl a krachoval a z druhé to jen dohlížel a jistil..... Takže nejde o souběh "týchž činností"... Měl to jasně oddělené !!! :o)
      TOM
Aktuální komentáře
24.03.2025
17:44Pražská burza se poprvé v historii dostala přes 2100 bodů, akcie rostou i v zámoří. Trump opět hrozí cly  
17:39Propojení amerických trhů s mezinárodními a malá připomínka roku 2008
17:12J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace Změna emise + NAV
16:07Morgan Stanley: Rotace do Evropy u konce, Trumpova opce neexistuje, slabší dolar akciím pomůže
15:54Německá softwarová firma SAP se stala největší v Evropě podle tržní kapitalizace
15:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Prezentace pro investory březen 2025
15:10Raiffeisenbank a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu a uplatnění opce na předčasné splacení dluhopisu XS2321749355
14:39CNBC: Je výhodné nakupovat v bodě maximální nejistoty. Už tam jsme?
14:38Čínská automobilka BYD vloni dosáhla rekordního zisku, v tržbách překonala Teslu
12:57Týdenní výhled: ČNB pravděpodobně podrží sazby na 3,75 %, Bayer musí zaplatit dalších 2,1 miliardy dolarů  
11:10S&P Global: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v březnu zrychlil
10:57Zahraniční dluh ČR ke konci loňska meziročně stoupl o 460 miliard na 5,27 bilionu korun
10:54Důsledek politiky Trump 2.0? Wall Street hledá příležitosti kdekoli mimo USA
10:53Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v březnu zrychlil, pokles průmyslu zvolnil
9:08Rozbřesk: ČNB ponechá v tomto týdnu sazby beze změny
8:47Kanada by mohla vyhrát obchodní válku s USA, ČNB pravděpodobně přeruší měnové uvolňování a evropské futures jsou zelené  
6:01Drobní investoři se nenechávají zastrašit medvědy a kupují 'dip' na amerických akciích. Vyplatí se jejich sázka?
23.03.2025
9:45Víkendář: I pro čínské společnosti by už mohlo být lepší přesunout výrobu do Indie. Jenže…
22.03.2025
9:34Víkendář: Globalizace vedená Čínou, bizarní ústup USA?
21.03.2025
21:01Propad na zámořském trhu vedl Fedex a Nike  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu