Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza klesá druhým dnem v řadě; hlavními zprávami jsou rebalance v indexech

Pražská burza klesá druhým dnem v řadě; hlavními zprávami jsou rebalance v indexech

17.06.2011 10:30
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza oslabuje druhým dnem v řadě a míří tak k pátému souvislému týdennímu poklesu. Index PX ztrácí 0,3 % a podobný vývoj vidíme i na ostatních středoevropských burzách, kde polský WIG 20 klesá o 0,1 %, maďarský BUX odepisuje 0,5 % a rakouský ATX ztrácí 0,7 %.

Dnes po zavření burzy se stanou akcie NWR (255 CZK, -0,39%) součástí londýnských indexů FTSE 250, FTSE 350 a FTSE 350 Mining. Vzhledem k tomu, že případný příznivý efekt ze zařazení do těchto indexů by měl být negován zvýšenou nabídkou akcií ze strany majoritního vlastníka NWR, je reakce na tyto zprávy v posledních dnech neutrální.

Rebalance v indexu CECE nejvíce zasáhne akcie CETV (336 CZK, -0,03%), které ztratí 16,7 % ze svého podílu v tomto indexu. Část svého vlivu v tomto indexu ztratí i akcie ČEZu, které přijdou o 8,3 %. Oba dva tyto tituly na pražské burze oslabují do 0,5 %. Akcie developera ECM, který má ke dnešnímu závěru zcela zmizet z báze pražského indexu PX, aktuálně při nízkém objemu ztrácí devět procent.

Podle dnešní MfDnes dokončuje bruselský antimonopolní úřad vyšetřování společnosti ČEZ (886 CZK, -0,23%), jehož důsledkem by mohlo být zahájení správního řízení kvůli údajnému bránění ze strany ČEZu vstupu konkurenta na český trh výroby elektřiny. Výsledkem by pak mohla být pokuta nebo nařízení prodeje části majetku firmy. Šetření probíhá od listopadu 2009 (více v článku ZDE).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod
13:32Lone Pine Capital: Na trhu vznikají bílá místa, AI je superbýčí faktor
12:55Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:45Bez honu za AI a bez paniky: Apple těží z odpoutání se od Nasdaqu
10:31Bayer žádá soud o schválení urovnání Roundupu, navýšil rozpočet na právní výdaje
10:30Akcie ožívají a opatrně se začínají zvedat i technologie  
10:10Guvernérka ECB si údajně zkrátí mandát, chce Macronovi umožnit ovlivnit volbu nástupce
10:08AI může nahradit více než polovinu podnikového softwaru, tvrdí šéf Mistral AI
8:49Rozbřesk: EU chystá „28. režim“: jeden evropský trh bez bariér?
8:47Anthropic uvádí nový AI model, Apple zrychluje vývoj nositelných zařízení a Lagardeová může opustit ECB předčasně  
6:06Yardeni: Boom ekonomiky a chytří kluci v technologických firmách
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD