Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Týden: ČEZ plánuje prodat německé uhelné doly Mibrag

Týden: ČEZ plánuje prodat německé uhelné doly Mibrag

20.06.2011 9:22
Autor: ČTK

Energetická společnost ČEZ (886 CZK, 0,00%) plánuje prodat německý důlní podnik Mibrag, který před dvěma roky koupila napůl s Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) za 404 milionů eur (zhruba deset miliard korun). Napsal to o víkendu server časopisu Týden s odvoláním na tři na sobě nezávislé zdroje. Mluvčí ČEZ Eva Nováková ČTK sdělila, že firma tuto informaci nebude komentovat.

Nákupem Mibragu chtěl ČEZ posílit svou pozici na německém trhu. Vedení ČEZ také několikrát zmínilo záměr vybudovat v blízkosti Mibragu uhelnou elektrárnu. Pravděpodobnost stavby elektrárny navíc v minulých měsících vzrostla, když se Německo rozhodlo do budoucna odstoupit od výroby elektřiny z jádra, takže bude potřebovat úbytek energie nahradit.

Společnost Mibrag těží hnědé uhlí ve středoněmeckém uhelném revíru poblíž Lipska. Vlastní a provozuje dva otevřené uhelné doly Profen a United Schleenhain s celkovou roční produkcí uhlí kolem 19 milionů tun. V prokázaných rezervách má zhruba 530 milionů tun uhlí, s možností dalšího rozšíření. Součástí důlní společnosti jsou tři kogenerační energetické zdroje s celkovým instalovaným výkonem přes 200 megawattů.


Váš názor
 •  
  20.06.2011 9:40

  Jasně je lepší koupit fotovoltaické elektrárny od vybraných podnikatelů, tam je větší zisk...
  Homo
  •  
   21.06.2011 15:18

   Získané peníze investují do možnosti zásobovat Prahu teplem.Pokud vím tak jsem to včera někde četl.Bylo to prý překvapující,ale s ovacemi .
   duben
  •  
   21.06.2011 13:37

   Dokáže mi toto niekto vysvetliť? Pred dvoma rokmi kúpia doly a ohlásia výstavbu elektrárne a dnes, keď sa celý nápad ukáže ako ešte perspektívnejší ako pri zrode skrz vývoj na nemeckom energetickom trhu idú tieto doly predávať? Čo má toto znamenať?
   •  
    21.06.2011 14:17

    Čez se bojí nepředvídatelného politického prostředí v energetice v německu. Podpora jaderné energetiky mezi obyvatelstvem je v Německu 30% a chtějí zavřít všechny jaderné elektrárny. Co asi udělají s žádostí o stavbu nové uhelné elektrárny, když podpora uhelných elektráren je v Německu 6%? V tomto světle se mi jeví jejich rozhodnutí jako vysoce racionální.
    ..
    •  
     21.06.2011 15:13

     v té nepředvídatelnosti bych viděl logiku a navíc může sázet i na to, že součáný názor k 100 procentnímu odkolnu od jádra nemusí být konečný a pak by tato doba mohla být pro prodej tou nejlepší....no uvidíme:-)
     mila69
   • 21.06.2011 14:11

    že je to nějaká *******
    ZUZKA
    • 21.06.2011 14:24

     Nič nové pod slnkom, veď ty vravíš samé ********
     tydýt
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data