Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku nejníže od ledna 2009

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku nejníže od ledna 2009

21.06.2011 11:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Průzkumu mannheimského ekonomického institutu ZEW mezi vlivnými investory a analytiky v červnu ukázala propad na nejhlubší úrovně za více než dva roky. Index ekonomického sentimentu ZEW spadl na -9,0 bodu z květnových 3,0 bodu. Ocitl se tak poprvé od loňského října v negativním teritoriu. Konsensuální odhad analytiků dle agentury Bloomberg sice očekával záporný výsledek indexu ZEW, ale čekal poloviční meziměsíční propad na -3,0 bodu.
 
Vývoj indexu ekonomického sentimentu ZEW

ZEW 0611

Institut ZEW hodnotu indexu vypočítal na základě průzkumu, který od 30. května do 20. června provedl mezi 290 analytiky. Vedle obavy z vývoje v Řecku měly na propad indexu vliv také názory, že v Německu v nadcházejícím období klesne tempo ekonomické aktivity.

„Neměli bychom být překvapení z negativního výsledku indexu ZEW, pokud si uvědomíme míru obav o další osud nejen Řecka, ale i ekonomiky Spojených států amerických,“ komentoval dnešní data pro Blooomberg Jens Sondergaard, ekonom Nomury v Londýně, s tím, že německá ekonomika roste značně nad svým potenciálem.

Z přílišného pesimismu obvinil trhy také Alexander Koch, ekonom banky UniCredit Group v Mnichově. „Německé hospodářství čeká „ochlazení“, to ale neznamená, že ekonomický růst bude velmi slabý, nebo že přijde pokles.“

(Zdroj: Bloomberg, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.12.2025
17:17Návratnost amerického trhu v příštím roce
15:15Zlato dnes historicky poprvé prolomilo 4500 dolarů za unci. Na rekordech stříbro i platina
12:15Nová fáze trhu podle Goldman Sachs: Horké valuace, AI boom a vyšší volatilita  
11:25Jak trhy (ne)obchodují přes vánoční svátky a přelom roku? Přinášíme přehled
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data